Birštono krašto žinios

. Informuojame, kad 2021 m. balandžio 19 d. Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto puslapyje paskelbtas Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo konkursas (skelbimo Nr. 46911). Dokumentai priimami per VATIS iki 2021 m. gegužės 3 d. imtinai. Konkursų administravimo, organizavimo, dokumentų priėmimo funkcijas atlieka centralizuotai Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Daugiau informacijos www.birstonas.lt.
. Balandžio 2 d. vyko Birštono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plano rengimo Ekonomikos, verslo, turizmo ir sveikatinimo, Švietimo, sporto, kultūros ir socialinės aplinkos bei Darnaus vystymosi ir infrastruktūros plėtros darbo grupių bendras nuotolinis susitikimas su Strateginio plano rengėjais. Jo metu buvo aptartos bendros grupių posėdžiuose pateiktos pastabos bei pasiūlymai. Posėdžio metu buvo nutarta artimiausiu metu supažindinti visuomenę su parengtu Birštono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plano projektu.
. Balandžio 20 d. Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė dalyvavo LSA valdybos posėdyje dėl Konstitucinio Teismo sprendimo ,,Dėl tiesioginių merų rinkimų neteisėtumo“, kurio metu vienbalsiai pritarė būtinybei Lietuvos rinkimų sistemoje išlaikyti tiesioginius merų rinkimus ir dabartinį mero kaip renkamo politiko statusą. LSA valdybos nariai taip pat akcentavo, kad ankstesnė sistema, kai merą rinkdavo savivaldybės tarybos nariai, buvo ypač pažeidžiama dėl nuolatinio politikavimo bei partinių manipuliacijų. Balandžio 30 dieną susirinksianti LSA taryba ketina priimti sprendimą kreiptis į Seimą ragindama inicijuoti tiesioginius merų rinkimus įteisinančias Konstitucijos pataisas. Taip pat ketinama inicijuoti LSA susitikimus su Seimo frakcijų atstovais.
. Balandžio 21 d. Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Edvardas Citvaras lankėsi Birštone veikiančiame bendradarbystės centre „Spiečius“. Jie susitiko su VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais bei paskirtuoju Birštono „Spiečiaus“ administratoriumi, kurie pristatė būsimas centro veiklas, planuojamus virtualius bei „gyvus“ renginius bei pakvietė visus aktyviai stebėti „Spiečius Birštone“ Facebook paskyrą, kurioje nuolatos skelbiama informacija apie centro veiklą bei renginius. Tikimasi, kad pradedantiesiems verslininkams šis bendradarbystės centras bus tikrai naudingas!
. Merė Nijolė Dirginčienė dalyvavo LR Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl paramos priemonių bendram turizmo sektoriui, taip pat buvo aptartas klausimas dėl turizmo atvėrimo galimybės pilnai vakcinuotiems/turintiems atitinkamą patvirtinimą (sertifikatą) Izraelio piliečiams ir „Baltijos burbulo“ sukūrimo.
. Taip pat Nijolė Dirginčienė pirmininkavo Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos posėdžiui, kurio metu buvo aptartas Kolegijos veiklos organizavimas bei kiti Kauno regionui aktualūs klausimai.
. Balandžio 22 d. Savivaldybės merė dalyvavo Europos regionų plėtros komiteto nuotoliniame PES frakcijos parengiamajame posėdyje SEDEC komisijos posėdžiui bei nuotoliniame SEDEC komisijos posėdyje, o balandžio 23 d. nuotoliniame PES frakcijos parengiamajame posėdyje COTER komisijos posėdžiui bei nuotoliniame COTER komisijos posėdyje.
. Balandžio 22 d. Administracijos direktorė J.Tirvienė dalyvavo Kauno regiono plėtros agentūros visuotiniame dalininkų susirinkime, įvertino praėjusių metų agentūros veiklą, o balandžio 23 d. – UAB „Birštono šiluma“ visuotiniame akcininkų susirinkime, kuriame taip pat buvo apžvelgta praėjusių metų įmonės veikla, finansinė veikla, aptartas 2021 m. veiklos planas.
. Nuo balandžio 22 d. atnaujintas keleivių pavėžėjimas vietiniais autobusų maršrutais Birštonas–Puzonys ir Birštonas–Siponys. Autobusų tvarkaraščiai lieka galioti tie patys. Autobusų tvarkaraščiai paskelbti www.birstonas.lt.
. Prasidėjo dviračių ir pėsčiųjų tako Žvėrinčiaus miške statybos darbai (ruožo nuo 1,233 iki 2,807 km), atnaujinant naują 1,574 km dviračių ir pėsčiųjų taką. Iš trijų Žvėrinčiaus tako remonto etapų jau yra įgyvendinti du – Birštono mieste esanti atkarpa bei pėsčiųjų ir dviračių tako jungtis su greta A-16 kelio einančiu dviračių ir pėsčiųjų taku. Priklausomai nuo oro sąlygų, darbai gali užtrukti apie 3 savaites. Daugiau informacijos www.birstonas.lt.
. Kviečiame Savivaldybės teritorijoje veikiančias švietimo, kultūros ir sporto įstaigas, nevyriausybines organizacijas, asociacijas, laisvuosius mokytojus bei kitus juridinius asmenis Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka turinčius teisę vykdyti švietimą, iki š. m. gegužės 31 d. teikti paraiškas konkursui. Konkurso tikslas – plėtoti vasaros poilsio ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų pasiūlą, užtikrinant vaikams lygias galimybes dalyvauti neformaliajame vaikų švietime ir siekiant pozityvios vaikų socializacijos, saviraiškos ir kompetencijų ugdymo. Pasirašytas ir nuskenuotas paraiškas prašome siųsti Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui el. paštu svietimas@birstonas.lt arba registruotu laišku Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, Jaunimo g. 2, Birštonas. Informacija tel. 8 659 00 724. Daugiau informacijos www.birstonas.lt.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *