Ačiū Jums, Mieli kolegos medikai!

Balandžio 27 d. minima Medicinos darbuotojų diena

Medikų kasdienybė, jų darbo užkulisiai ir išgyvenimai pandemijos metu dėl karantino ribojimų liko tarsi „už kadro“ ir visuomenei buvo beveik nematomi. O gydytojai, slaugytojai, aptarnaujantis personalas nepaliaujamai deda visas pastangas, kad išsaugotų sergančiųjų COVID- 19 liga gyvybes. Šiomis sudėtingomis sąlygomis, kuomet didelė rizika „perdegti“, jie gali kliautis medicinos žiniomis ir vieni kitais. Todėl toks svarbus geras psichologinis klimatas kolektyve, bendradarbiavimas su kolegomis, tarpusavio pagalba…
Medicinos darbuotojų dienos proga įprastai pacientai dėkoja medikams už gydymą ir sugrąžintą sveikatą. O už ką norėtų padėkoti savo kolegoms patys VšĮ „Prienų ligoninė“ darbuotojai?

2020 m. ligoninės darbuotojai Medicinos darbuotojų dienai skirtame koncerte.

Loreta ŠIUGŽDINIENĖ, Prienų VšĮ „Prienų ligoninė“ slaugos administratorė:
– COVID-19 viruso pandemija turėjo didelės įtakos ligoninės kasdieniam gyvenimui. Pradžioje buvo daug nežinomybės ir sumaišties, kaustė įtampa, trūko asmens apsaugos priemonių. Slaugytojai buvo ir išlieka priešakinė sveikatos priežiūros darbuotojų linija, jų vaidmuo ypač svarbus COVID-19 pandemijos akivaizdoje. Tai žmonės, kurie yra labai arti pacientų, kartais žino daugiau nei gydytojas.
Koronavirusu sergantys pacientai pasėjo ne tik baimės ir nerimo, bet kartu ir padėjo susitelkti. Pandemijos metu, kaip niekada anksčiau, išryškėjo slaugytojų, slaugytojų padėjėjų darbo svarba. Tai – personalas, kuris kasdien ir visose situacijose yra arčiausiai paciento. Virusas klastingas, simptomai skirtingi, kasdien besikeičianti situacija ir vis naujos aplinkybės, taigi slaugytojas yra atsakingas už pacientą nuo pat jo patekimo į skyrių, pasveikusį išlydi į namus, o kartais uždega ir žvakelę.
Visų medikų vaidmuo šioje kovoje su nematomu priešu – COVID- 19 virusu – yra labai svarbus.
Siekiant išsklaidyti dalį medikų baimių, susijusių su grėsme susirgti ar užkrėsti savo artimuosius, padidinti saugumo jausmą, rengėme mokymus apie asmens apsaugos priemonių naudojimą, tinkamą rankų dezinfekciją, kiekvienas mūsų, kaip administratorių, ištartas žodis turėjo būti atsakingai apgalvotas.
Mediko dienos proga visam kolektyvui linkiu tarpusavio supratimo, pagarbos ir įsiklausymo, kasdienėje veikloje nepritrūkti gerų žodžių, energijos, sveikatos bei tvirtybės: „Esame vieni kitiems labai reikalingi, tad privalome išlikti vieningi, susitelkę, ypač šiuo sudėtingu laikotarpiu.“

Gydytojai Tomas Kudelis, Vaidotas Karvelis, vyresn. slaugytoja Danguolė Stankūnienė ir slaugos administratorė Loreta Šiugždinienė.

Vaidotas KARVELIS, VšĮ „Prienų ligoninė“ direktoriaus pavaduotojas medicinai:
– Nematomas priešas iš esmės pakeitė medicinos darbuotojų kasdienybę.
Šiame kare medikai nuo pandemijos pradžios buvo priešakinėse pozicijose. Buvo daug nežinomybės, daug psichologinės įtampos, baimės, kartais net nevilties.
Dar niekad neteko gydyti ir slaugyti tiek daug sunkiai sergančiųjų, taip dažnai pripažinti, kad nesame visagaliai.
Ekstremali situacija parodė, kokią puikią medikų komandą turime.
Medicinos darbuotojų dienos proga visiems Prienų ligoninės medikams noriu padėkoti už pasiaukojimą, ištvermę, supratingumą ir vienybę.
Karas dar nesibaigė, bet neabejoju, kad visų Jūsų dėka mes nugalėsim.

Tomas KUDELIS – šeimos gydytojas, Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas:
– Dėkoju savo bendradarbiams už kolegiškumą, už tai, kad neskaičiuoja darbo laiko ir pastangų valdant pandeminę situaciją. Ji tebesitęsia, todėl kolegoms noriu palinkėti supratingumo, stiprybės, „neperdegti“ ir… surasti sau mielą hobį, laisvalaikio praleidimo būdą, kuris grįžus namo padėtų užmiršti darbo rūpesčius ir suteiktų teigiamos energijos.

Danguolė STANKŪNIENĖ, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vyresnioji slaugytoja:
– Pirmiausia norėčiau padėkoti visiems savo kolegoms už draugiškumą ir gerus tarpusavio santykius. Jie buvo puikūs anksčiau, nepablogėjo ir pandemijos metu, nes užgriuvusius darbus atliekame sutartinai. Todėl ir pasiruošimas vėl atnaujinti COVID-19 gydymo poskyrio darbą, persikraustymas įvyko sklandžiai…
Tenka dirbti nelengvomis sąlygomis, kuomet rūpestis dėl koronavirusu sergančių pacientų neatsiejamas nuo minčių apie savo, pacientų, kolegų ir šeimos narių saugumą. Slaugytoja dirbu jau 38 metus, teko apsiprasti ir dirbti dėvint asmens apsaugos priemones, kurios varžo judesius, apsunkina kvėpavimą. Sunkų laikotarpį mums padėjo ištverti ir tai, kad esame aprūpinti darbo ir apsaugos priemonėmis, buvome motyvuoti skiepytis, taip apsaugant save ir kitus, ir, be abejonės, mūsų kolektyvo susitelkimas, pasiryžimas padėti sergantiems žmonėms.

Ieva JANUŠAUSKAITĖ, Reabilitacijos skyriaus kineziterapeutė:
– Sunku būtų kurį nors vieną kolegą išskirti. Visgi atskirai noriu padėkoti ligoninės direktorei Jūratei Milaknienei – už tai, kad suteikė man naujų galimybių darbe, taip pat gydytojai Natalijai Masevičienei – už perduodamas žinias, tą pagrindą, kurį gavau pradėjusi atlikti COVID-19 ligos tyrimus.
O visiems kitiems kolegoms tariu Ačiū už supratingumą, vienas kito palaikymą. Pasitaikė tikrai sunkių situacijų, ypač praėjusį gruodį, kai kilo sergamumo koronavirusu pikas. Savitarpio supratimas, vienas kito profesinis palaikymas, pagalba padėjo ištverti nelengvus momentus. Kolegų dėka juodame laikotarpyje buvo ir smagių, linksmų akimirkų, kurios praskaidrindavo nuotaiką.
Mūsų įstaiga šeimyniška, nors, kaip ir kiekvienoje šeimoje, pasitaiko konfliktėlių, jie būna menki ir greitai išsprendžiami. Kolektyvas darnus – randame išeitį įvairiose situacijose, „sustyguojam“ veiklą ir džiaugiamės bendru visų darbu pasiektais rezultatais.
Materialinis atlygis, žinoma, motyvuoja dirbti geriau, bet ne vien tik jis, malonu sulaukti iš kolegų padrąsinančių žodžių – tu gali, o jei nepasiseks, – drauge įveiksim sunkumus…

Palaikomojo gydymo ir slaugos kolektyvo nariai.

Tadas MENKEVIČIUS, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas:
– Pandemijos metu kardinaliai pasikeitusiomis darbo sąlygomis dirbame jau daugiau nei vienerius metus. Tai buvo pilni iššūkių metai. Pradžioje, kaip ir visi, jutome baimę, tvyrojo nežinomybė, tačiau kiekvienas mūsų kolektyvo, komandos, narys suprato – nepaisant visko, turime dirbti. Ilgainiui darbas COVID-19 ligos akivaizdoje tapo mūsų kasdienybe. Visi kartu daug išmokome, sustiprėjome kaip komanda.
Dirbant sudėtingomis sąlygomis, turime būti kaip niekad vieningi. Gera, jog šios sudėtingos darbo sąlygos mus ne palaužė, o užgrūdino, išmokome vertinti net ir mažiausius dalykus. Džiaugiuosi, kad mūsų ligoninėje tiek daug vakcinuotų pacientų ir personalo, dirbti tapo kur kas ramiau.

Aldona Marija MATUSEVIČIŪTĖ, gydytoja anesteziologė- reanimatologė:
– Balandžio 27 d. minima Medicinos darbuotojų diena. Pandemijos sąlygomis ši diena yra ypatinga. Šiomis dienomis reikia drąsos, kad stovėtum, nepasiduotum baimei. Kaip niekada reikalingas visų tikėjimas ir viltis, profesionalumas, pasiaukojimas, atsidavimas ir vieni kitų palaikymas. Medikas privalo atjausti, suprasti, dažnai pamiršti save ir artimuosius, begalinį širdies gerumą ir švelnumą atiduoti ligoniams.
Linkime vieni kitiems susiklausymo, ištvermės, vienybės, saugokime vieni kitų sveikatą. Linkime bent trumpam atitrūkti nuo sunkios kasdienybės bei įtampos ir pasidžiaugti kiekviena gražia bundančia diena.
Parengė Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *