Velykų receptai

Vegetariškoji virtuvė (iš praeities mūsų…)

Velykinė boba
Sumaišo 2 stiklines karštos grietinėlės su stikline karšto sviesto ir stikline miltų. Kai ataušta, įmuša 1 kiaušinį, įmaišo stiklinę skystų mielių ir pastato šiltai. Kai pakyla, įmaišo 3 trynius, sutrintus su 2 stiklinėm cukraus ir 5 stiklines miltų. Gerai išminkę pastato pakilti. Kai pakyla, išplaka rankomis, prideda migdolų, razinų, sudeda į formas. Kai pakyla patepa kiaušiniu ir pastato į karštą krosnį.

Velykinis rusiškas sūris su migdolais
Pertrina per sietą1-2 kilogramus šviežios slėgtos varškės, įpila porą stiklinių tirštos grietinėlės, įdeda 3-4 šaukštus sviesto ir viską sumaišo kuo geriausiai. Nulupa (pašutinę karštame vandenyje) 200 g saldžiųjų ir dešimtį brandalų, karčiųjų migdolų, smulkiausiai juos sugrūda, įpildami po šlakelį vandens; dar sumaišo ir sutrina su migdolais 2 stiklines cukraus. Migdolus su cukrumi įmaišo į varškę ir dar maišo ir trina varškę apie pusvalandį mediniu šaukštu. Pagaliau sukrečia mišinį į kokią formą, pastato šaltai ir po 3 valandų prislėgia.

Kepiniai arbatai
Padaro tešlos iš pusės kilogramo miltų, ketvirčio kilogramo sviesto, stiklinės cukraus, dviejų kiaušinių, pusės stiklinės pieno ir šaukštelio sodos. pridirba raguoliukų, riestainėlių, sudeda ant apdengtos sviestuotu popierium skardos ir iškepa orkaitėj.
(A. Ptašeko knygyno leidinys. Kaunas, Prezidento g-vė 6 Nr. 1936 m.)

Rubrikoje Namų ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *