Realu: kelio ruožo Kaunas–Prienai rekonstrukcija gali prasidėti jau 2023 metais

Ilgai laukta geroji žinia visiems vairuotojams, savivaldos ir verslo atstovams – kovo 10 dieną LR Vyriausybė, tvirtindama savo programos nuostatų įgyvendinimo planą, nusprendė į jį įtraukti ir valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 130 Kaunas–Prienai–Alytus ruožo Kaunas–Prienai rekonstrukciją (p.5.7.21), todėl realūs rangos darbai galėtų prasidėti jau 2023 metais.


„Gyvenimas“ ne vieną kartą rašė apie pastangas, kurios buvo dedamos, raginant Susisiekimo ministeriją ir Lietuvos automobilių kelių direkciją atnaujinti vieną iš nesaugiausių, avaringiausių ir labiausiai apkrautų šalies kelių. Įvairaus lygmens diskusijos dėl šio kelio vyko nuo 1997 metų, jis netgi buvo įtrauktas į valstybinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programą, tačiau kaskart pritrūkdavo politinės valios ir lėšų pradėti darbus, galiausiai kelio rekonstrukcija buvo „nustumta“ vėlesniam laikotarpiui, po 2030-ųjų.
Minėto kelio atnaujinimo klausimas buvo tapęs ir viena iš pagrindinių „kortų“ daugelio kandidatų rinkimuose į šios kadencijos LR Seimą. Išrinkti parlamentarai savo rinkiminių pažadų nepamiršo ir parėmė Prienų, Birštono, Alytaus, Kauno miestų ir rajonų merų siekius išjudinti šių regionų plėtrai svarbaus infrastruktūros objekto darbų pradžią, Seime dėl to netgi buvo sukurtos dvi laikinos parlamentinės grupės. Po atkaklių diskusijų, konsultacijų ir kitų sutartinų veiksmų šiemet kelio rekonstrukcijos klausimas pagaliau atsidūrė „finišo tiesiojoje“.
Kovo pradžioje Laikinųjų Kauno regiono bičiulių ir Dzūkijos bičiulių grupių nariai, Birštono, Druskininkų, Alytaus miesto, Lazdijų, Prienų, Kauno, Varėnos ir Alytaus rajonų merai bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kreipėsi į Vyriausybę dėl kelio Nr. KK130 (Kaunas–Alytus) rekonstrukcijos įtraukimo į Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą. Jų prašymas pagaliau buvo išgirstas.
Kaip teigė aktyviai iniciatyvą dėl šio kelio rodantis Kauno regiono bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas, Seimo narys Andrius Kupčinskas, projekto darbai buvo aptarti su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovais, Kauno ir Alytaus regionų savivaldybių merais, susisiekimo ministru M. Skuodžiu ir Seimo Ekonomikos komiteto posėdžiuose, vykdant parlamentinę kontrolę.
Prieš kelias savaites Kauno PPAR Prienų atstovybės iniciatyva nariais vykusiame pasitarime su Kauno regiono merais LAKD direktorius Remigijus Lipkevičius teigė, kad šio kelio rekonstrukcijai reikalingų žemės sklypų paėmimo procedūros gali būti pradėtos jau šiemet ir trukti iki 2022 m. rudens. Lygiagrečiai vyktų ir techninio projekto rengimas, o 2023 m. spalį galėtų prasidėti ir rekonstrukcijos darbai.
Dar 2018 m. patvirtintame specialiajame plane buvo numatyta kelią rekonstruoti pagal principą 2+1, ši nuostata išliks: 2 juostos bus skirtos vienai ir 1 juosta – kitai eismo krypčiai, priešingų krypčių eismą atskiriant apsauginiu barjeru, eismo juostų skaičių viena kryptimi keičiant maždaug kas 2–3 km).
Į rekonstruojamo kelio ribas šiuo metu patenka 274 žemės sklypai (iš jų –153 Prienų rajone), jų dalis, reikalingas kelio išplatinimui, būtina išpirkti. Bendras visuomenės poreikiams paimamos žemės plotas – 41,9 ha (Prienų rajone – 27,33 ha). Tam reikės iki 3 mln. eurų.
Pasak Seimo nario A.Kupčinsko, ankstesniuose pasitarimuose su Susisiekimo ministerijos ir LAKD vadovais sutarta, kad reikiamos lėšos bus numatytos LAKD sąmatose, nekeičiant Seime patvirtinto 2021 m. patvirtinto biudžeto projekto.
Kelias Kaunas–Prienai–Alytus yra svarbus visoms Kauno ir Alytaus regionų savivaldybėms – ir dėl greitesnio bei patogesnio susisiekimo Pietų Lietuvoje, ir dėl naujų gyventojų bei investuotojų pritraukimo. Verslininkai ne vieną kartą pasisakė, kad prastas susisiekimas yra kliūtis plėsti verslus, prisikviesti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų. Be to, šiuo keliu naudojasi visos Lietuvos gyventojai, vykstantys į Birštono ir Druskininkų kurortus, taip pat vidaus ir tarptautiniais pervežimais užsiimančios transporto įmonės.
Parengė Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *