ESJF baigia žydų kapinių tyrimus (ant žemės ir naudojantis dronais) Lietuvoje

Organizacija „Europos žydų kapinių iniciatyva“ (ESJF, European Jewish Cemeteries Initiative) džiaugiasi galėdama pranešti, kad baigė Lietuvoje esančių žydų kapinių tyrimus ant žemės ir dronų pagalba. Tyrimų, pradėtų 2020 m. spalio mėn., metu buvo ištirtos 114 žydų kapinių visoje Lietuvoje, tam tikslui panaudojant pačias moderniausias dronų technologijas siekiant padaryti kokybiškas ir vertingas nuotraukas iš viršaus.
Šie tyrimai sudarė pagrindinę ESJF ir Europos komisijos bendrai finansuoto pilotinio projekto Rescue by Recognition – Mapping Jewish Cemeteries in Europe dalis. Projekto metu numatoma ištirti ir nustatyti iš viso 1700 žydų kapinių vietas septyniose Europos šalyse (Lietuvoje, Kroatijoje, Sakartvele, Vengrijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje).
Ankstesniais metais ESJF atliko kapinių tyrimus Lietuvoje 2019 m. pagal ankstesnį ES finansuojamą projektą Mapping the Jewish Cemeteries of Europe, vykusį 2018-2020 m. ir jo metu ištyrė 100 kapinių vietų, apie kurias galima rasti informaciją laisvai prieinamoje Europos žydų kapinių duomenų bazėje (https://www.esjf-surveys.org/surveys/). Atlikus pastaruosius tyrimus organizacija pareiškia, jog kapinių tyrimų darbą Lietuvoje sėkmingai baigė.
Šiuo metu vykstančio pilotinio projekto Lietuvoje neatsiejama dalis – edukacinis jo aspektas, prasidėjęs 2020 m. rugpjūčio mėn., kuomet Kaune vyko švietimo srityje dirbančių profesionalų (mokytojų ir švietėjų) seminaras „Žydų palikimo mokymas: kaip panaudoti žydų kapines švietime“ (angl. „Teaching Jewish heritage in your class. Using Jewish cemeteries in education“), kurio metu ESJF ir Centropos kviestiniai lektoriai kalbėjo apie būdus, kaip žydų kapinių temas galima integruoti į mokytojų darbą klasėje. Be to, ESJF ir Centropa paskelbė skaitmeninį jaunimo pasakojimų konkursą, kuriame dalyvauti yra kviečiami bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Konkurso metu mokinių patrauklia forma prašoma papasakoti savo gyvenamos vietovės žydų kapinių istoriją. Konkurso darbus vertins tarptautinė žiuri komisija, kurią sudarys žydų paveldo ir istorijos bei vizualinio meno ekspertai. Darbai konkursui pristatomi iki 2021 m. kovo 25 d. Daugiau informacijos: (https://www.esjf-surveys.org/wp-content/uploads/2020/12/Student-competition-guideline-2020-10-Lithuanian.pdf).

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *