Bendrystėje – mūsų stiprybė

Už lango vėl – snieguotas kelias.
Namų jaukumas – persisunkęs laukimu.
Taip noris džiaugtis ir dalintis tuo džiaugsmu!
Mylėkim, net jei visos durys užsidarė!
Paguoskim vienišus ir tuos, kam neramu,
Pabūkim plunksnele iš angelo sparnų!
(A.Ferevičienė)

2020-ųjų nuotaikos laukiant gražiausių metų švenčių yra gana neįprastos: norisi džiaugtis eglutėmis, apkabinti ir sveikinti brangius žmones, tačiau pandemija smarkiai pakeitė mūsų gyvenimą šiais metais. Nuolatiniai skaičiai apie susirgusius, amžiams iškeliavusius, informacija apie COVID-19 ir daugybę galimybių užsikrėsti baugina ir liūdina. Stengiamės kaip galim palaikyti vieni kitus. Gyvai bendrauti nelabai saugu, todėl lieka virtuali erdvė, kitos informacinių technologijų siūlomos galimybės. Norisi būti optimistais ir tikėti, kad viskas greitai pasibaigs, kad būsime saugūs ir vėl galėsime ramiai apkabinti artimuosius, lankyti draugus. Šiuo metu belieka naudotis priemonėmis, kurias turime, palaikyti vieniems kitus, dalintis mintimis, idėjomis.
Birštono trečiojo amžiaus universitetas 2020 m. vasarą dalyvavo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo konkurse ir teikė paraišką projekto „Išmokim, atraskim, sukurkim drauge“ finansavimui gauti. Projekto partneriais tapo Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Birštono miesto bendrija ir Birštono parapijos Caritas.
Projektui „Išmokim, atraskim, sukurkim drauge“ skirtos lėšos įsisavintos, pagrįstos, ekstremaliomis sąlygomis šiek tiek pakoreguotos, tačiau projekte numatytos veiklos atitinka bendruomenės narių socialinius poreikius ir interesus, tai – socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ar jų grupėms, kitų priemonių, skatinančių socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, organizavimas, ir veikla, skirta bendruomenės narių švietėjiškai veiklai, bendruomenės narių kūrybiškumui skatinti, kultūrinei veiklai, sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, taip pat skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams, vienišų asmenų ir asmenų su negalia, kuriems reikalinga pagalba, lankymas.
Projekte numatėme daugiau dėmesio skirti bendruomenės narių švietimui: supažindinome juos su nuotolinio mokymo(si) galimybėmis. Birštono Tau lėšomis pavyko įsigyti galimybę naudotis Microsoft Teams aplinka. Ši aplinka pasižymi saugumu, galima saugoti ir talpinti aktualią informaciją, bendrauti komandomis, organizuoti vaizdo konferencijas, apklausas ir pan.
Rugsėjo – spalio mėnesiais Birštono TAU studentai ir kiti norintys asmenys lankė mokymus, kurių metu susipažino su Microsoft Teams galimybėmis, susikūrė savo paskyras, bendravo virtualioje erdvėje, mokėsi diegti Microsoft Teams į namuose turimus prietaisus: telefonus, kompiuterius. Suprantama, mokymai vyko laikantis saugumo reikalavimų: dalyviai buvo aprūpinami kaukėmis, dezinfekciniu skysčiu, laikantis saugaus atstumo. Prieš ir po kiekvienos paskaitos dezinfekavome patalpas.
2020 m. lapkričio 17, 22, 24 d. 38 senjorai pasimatavo savo žinias, dalyvaudami kūrybinio-terapinio rašymo užsiėmimuose virtualioje erdvėje. Mokymus vedė  terapeutė Jovita Klevinskienė. Jungėmės Microsoft Teams aplinkoje ir dirbome nuotoliniu būdu. Dauguma Birštono TAU senjorų sugebėjo prisijungti ir pasinaudoti seminare gautomis žiniomis, kaip dirbti nuotolinio mokymo platformoje Microsoft Teams. Džiugina ir tai, kad mes jau bendraujame vieni su kitais grupelėmis, kalbamės, kartu gurkšnojame kavą, arbatą, dalinamės patarimais, stengiamės nelikti vieniši…
Labai įdomios ir patrauklios buvo projekto „Išmokim, atraskim, sukurkim drauge“ kūrybinės veiklos. Mažomis grupelėmis rinkomės kurti adventinius vainikus, puokštes, eglutes. Vykome į Prienus pas floristes Rūtą ir Jūratę, kurios mus mokė šio nepakartojamo meno. Užsiėmimų metu dingdavo laiko pojūtis, mes nerdavome į kūrybinio darbo gelmes ir tuo mėgavomės.
Kiekvienas mokymų dalyvis gamino vieną vainiką sau, o kitus – žmonėms, kuriems labai reikia to kalėdinio džiaugsmo. Mums pavyko sukurti 120 nuostabių, širdžiai mielų kalėdinių darbelių. 60 sveikinimų kartu su pagamintomis kalėdinėmis puokštelėmis Birštono TAU direktorė perdavė „Bočių“ bendrijai bei Nemajūnų dienos centrui, kurių dėka šios dovanėlės išdalintos Birštono savivaldybės paslaugų gavėjams – negalią turintiems ar vienišiems asmenims. Tikimės, kad mūsų gražūs darbeliai jiems suteikė daugiau vilties ir padovanojo gražių emocijų, šilto ir mielo šv. Kalėdų laukimo. „Kartais užtenka vieno saulės spindulio. Malonaus žodžio. Pasisveikinimo. Glamonės. Šypsenos. Tiek mažai, kad tie, kurie yra šalia mūsų, taptų laimingi“ (Bruno Ferrero). Ne veltui sakoma, kad gerumas ir dėmesys taip pat gydo.
Birštono TAU studentai – vieni iš linksmiausių ir darbščiausių žmonių. Jų žingeidumas, gera nuotaika, skleidžiama pozityvi energija įkvepia aplinkinius. Tikimės, kad ir šventes pasitiksime optimistiškai. Gaila, kad karantinas neleidžia mums susitikti gyvai numatytoje kalėdinėje koncertinėje popietėje, tačiau bendraujame virtualioje erdvėje. Gruodžio 29 dieną pasidalinome mintimis, kaip mums sekasi, kas liūdina ar džiugina. Nuotaiką praskaidrino Kalėdų Senelis su Snieguole – kiekvienam palikęs po dovanėlę, turėjome galimybę pabendrauti su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene, projekto kuratore Danute Kacevičiūte.
Apmąstydami besibaigiančius metus tariame ačiū visiems už gražią bendrystę, už siekį nuolat tobulėti, patirties sklaidą, už meilę gyvenimui, gerumą artimui ir šalia esančiam, už širdies šilumą… Gražių švenčių, mielieji!
Birštono TAU administracija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *