Rasa Kučinskienė – inovatyviausia biologijos mokytoja Lietuvoje

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai – tai penktus metus iš eilės vykstantis ir jau tradicija tampantis tęstinis renginys, kurio tikslas pasakyti AČIŪ žmonėms, kuriantiems ateitį.
Pasaulį užklupus Covid-19 pandemijai, mokytojų laukė vienas didžiausių iššūkių – vos per dvi savaites kardinaliai pakeisti darbo organizavimą, mokymo metodus, todėl šiemet inovacijų išmanymas mokyklų bendruomenėse tapo dar reikšmingesnis. Dėl antrosios coronaviruso bangos šiemet savo patirtimi pasidalinti inovatyviausi Lietuvos pedagogai gyvai nesusitiko, tačiau apdovanojimai vis dėlto įvyko, nors ir nuotoliniu būdu.
„Mieli mokytojai, mieli mokyklų vadovai, sveikinu jus jau su penktaisiais Inovatyviausio mokytojo apdovanojimais. Šiemet sužinojome, kad inovacijos nėra tik noras išbandyti kažką nepatirtą ir nepažintą. Inovacijos yra tai, kas turi būti su mumis kasdien. Dėkoju už tai, kad nebijote laužyti tai, kas įprasta. Dėkoju už tai, kad nebijote rasti tai, kas nauja, ir tokiu būdu padedate mums, mūsų vaikams ir mūsų švietimo sistemai pasinaudoti visu tuo, ką nuostabaus teikia galimybė mokytis“, – sveikindama pedagogus sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
2020 m. Inovatyviausio mokytojo titulas įteiktas 7 skirtingų sričių mokytojams. Nugalėtojai buvo renkami pagal tris pagrindinius vertinimo kriterijus: pedagoginis profesionalumas: efektyvių ir/ar naujų ugdymo metodų naudojimas bei dalijimasis sėkme su kolegomis šalyje ir užsienyje, pedagoginė lyderystė, mokytojo dalyvavimas papildomose veiklose (pvz., papildomas darbas su mokiniais), ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu, dalyvavimas įvairiuose projektuose; XXI amžiuj būtinosios kompetencijos: technologijų naudojimas ugdyme ir nuolatinis tobulėjimas; papildomas kriterijus šiems metams buvo nuotolinis mokymas, efektyvių nuotolinio ugdymo metodų naudojimas ir pagalba kitiems, pereinant prie nuotolinio ugdymo.
Šiemet į inovatyviausių pedagogų septintuką pateko ir Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja Rasa Kučinskienė, kuri pripažinta Inovatyviausia 2020 m. mokytoja biologijos, chemijos kategorijoje.
Anot renginio vedėjo, šis apdovanojimų renginys nėra pabaiga, organizatoriai toliau dirbs su nominuotais mokytojais, įtrauks juos į įvairias veiklas, viešins jų gerąsias praktikas. Nominacijų laimėtojams bus skirtas ne tik piniginis prizas, bet ir kelionė į pasirinktą Tarptautinę švietimo konferenciją ir galimybę tobulintis profesinėje srityje.
Parengė Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *