Šventės tyliai keliauja į Prienus

Prienų rajono savivaldybės aikštėje praėjusią savaitę pastatyta įspūdingo dydžio ir grožio eglė – papuošta ji visą Kalėdinį laikotarpį džiugins prieniečių ir miesto svečių akis. Šiemet miestui ją dovanojo savivaldybės gyventoja Ona Danutė Garmuvienė. Taigi šventės į Prienus ateis, nors karantinas dar nesibaigė, ir žmonės raginami vengti socialinių kontaktų.
Kalėdų Senelis jau ruošia savo keturratį, krauna į maišą dovanas – netrukus jis leisis į kelionę, ketindamas aplankyti svarbiausias miesto erdves ir jose įžiebti po adventinį žibintą. Su jo ugnimi švenčių laukimas bus šviesesnis, o ilgi prieššventiniai vakarai jaukesni.
Kalėdų Senelis Prienams paruošė septynis žibintus. Ši nauja dekoracija atsiras prie miesto simbolio Sklandytuvo, ligoninės, Kęstučio paminklo, Laisvės aikštėje, Beržyno ir Revuonos parkuose, Paprienės laisvalaikio erdvėje.
Kalėdų Senelis labai norėtų asmeniškai pasveikinti ir vaikučius, ir jų tėvelius bei visus miestiečius, tačiau šiemet dėl sudėtingos situacijos, nemažėjant sergamumui, jis ragina visus būti atsakingiems ir saugiai likti namuose.
Šventės organizatoriai dėl pačių gyventojų saugumo stengiasi neatskleisti tikslaus žaliaskarės įžiebimo ceremonijos laiko, taip norėdami išvengti pernelyg didelių susibūrimų. Jie kviečia reportažą apie Kalėdų Senelio viešnagę Prienuose bei miesto eglės įžiebimo vaizdo įrašo transliaciją stebėti Prienų rajono savivaldybės ir Prienų kultūros centro Facebook’o paskyrose nuo gruodžio 4 dienos 18 val. Gyventojus tradiciškai pasveikins meras Alvydas Vaicekauskas, šventinę nuotaiką sukurs Prienų KLC parengtos muzikinės ir kitos šviesų bei spalvų staigmenos.
Šiemet miesto eglės šventinis apdaras nebus atnaujintas, ji puošiama tradiciniais, jau turimais žaislais. Tačiau miestą Kalėdoms ruošiančios tarnybos žada gyventojus nudžiuginti naujomis puošmenomis labiausiai lankomose lauko erdvėse: Beržyno parke bus įžiebta įsimintina lempučių girliandų „eglė“ (30 girliandų po 13 metrų ilgio kiekviena), o Revuonos parke, jei tik leis techninės galimybės, turėtų atsirasti bėgantis spalvų fontanas.
Rajono gyventojai bei įstaigos taip pat kviečiami kurti šventinę aplinką: puošti sodybas, pastatus, balkonus, vitrinas ir kitas erdves.
Dovanokime vieni kitiems ne koronavirusą, o gerą nuotaiką ir džiaugsmą…
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *