Visų jūsų pagalbos reikia namų netekusiai šeimai

Praėjusį savaitgalį internetinėje erdvėje pranešimus apie koronaviruso plitimą nustelbė žinutės su pagalbos prašymais, kuriomis žmonės aktyviai dalinosi socialiniuose tinkluose. Visi geros valios piliečiai buvo raginami pagal galimybes padėti gaisro metu namų netekusiai balbieriškiečių Gintarės ir Mariaus Marčiukaičių šeimai: aukoti pinigus, buityje reikalingus daiktus, pagelbėti kuo kas gali.
Giminaičiai, Balbieriškio gyventojai, kraštiečiai, visai šeimos nepažįstantys žmonės, tarp jų – ir vienas Vilniaus advokatas, neliko abejingi svetimai nelaimei, dalinosi įvykio nuotraukomis su savo bendruomenės nariais, kolegomis, šeimai atvežė patalynės, drabužių, įvairių daiktų ar pasiūlė teisines ir kitas paslaugas.
Gaisras Balbieriškyje, Gerulių gatvėje, statomame G. ir M. Marčiukaičių name kilo lapkričio 13-osios popietę. Prienų PGT pranešimą apie atvira liepsna Gerulių gatvėje degantį namą gavo 14:26 val. Atvykus ugniagesiams, ugnis buvo apėmusi visą vieno aukšto su mansarda 10×16 m karkasinį namą dvišlaičiu stogu. Išdegė namo vidus, pražuvo namų apyvokos daiktai. Pastatui virtus nuodėguliais, šeima, kurioje auga trys nepilnamečiai vaikai, o ketvirtoji atžala turėtų gimti artimiausiomis lapkričio dienomis, liko kaip stovi.
Visa laimė, kad gaisras prasidėjo dieną, ir jį pastebėję vyresnieji vaikai –penkiolikmetė dukra Martyna ir vienuolikmetis sūnus Jomantas – spėjo išbėgti į lauką, prisiskambinti artimiesiems ir skubios pagalbos numeriu 112. Mama tuo metu buvo išvykusi apsipirkti, o mažiausias šešerių metukų Aleksas buvo paliktas pas močiutę.
Netekusi daugiausia pačių ir talkininkų rankomis statyto namo, Marčiukaičių šeima prisiglaudė pas toje pat gatvėje gyvenančius tėvus ir bando susitaikyti su įvykusia nelaime. Džiaugiasi tuo, kad vaikai liko sveiki ir gyvi, o materialinį pagrindą viliasi susikurti iš naujo.
Balbieriškio seniūnijos seniūnė Sigita Ražanskienė apgailestavo dėl darbščią ir tvarkingą šeimą užklupusios nelaimės. Anot jos, gyvenamasis namas laukuose, atokiau nuo gyvenvietės, jau buvo beveik baigtas įrengti, šalia jo buvo įkurdintas didelis bitynas. Ir staiga neliko nieko, tik betoniniai pamatai, juolab tokiu metu, kai žmona laukiasi, dar vienas šeimos narys yra pakeliui, ir jam labai reikės jaukių ir šiltų namų. Vyresnieji vaikai yra muzikalūs, groja įvairiais instrumentais, seniūnei yra tekę matyti jų pasirodymus mokyklos renginiuose.
Seniūnė pažadėjo, kad padės šeimai sutvarkyti dokumentus, Marčiukaičiai gali kreiptis į Prienų rajono savivaldybę dėl vienkartinės pašalpos ir lengvatinėmis sąlygomis gauti medienos naujo namo statybai.
Šeimos tėvas Marius Marčiukaitis visą savaitgalį ir pirmadienį praleido statybvietėje, kartu su giminaičiais ir talkininkais tvarkydamas, rūšiuodamas apdegusius lentgalius ir tai, kas liko iš užgyvento turto. Savivaldybė jam tarpininkavo dėl „Ekonovus“ konteinerių atvežimo, į kuriuos ir kraunami nuodėguliai. Kad greičiau išgyventų patirtą stresą, jis ėmėsi fizinių darbų, nes rūpi kuo greičiau atstatyti sudegusį namą. Svarstydamas, kad gaisras greičiausiai kilo dėl laikinai naudoto (kol bus įsigytas naujas) senutėlio dujinio vandens šildytuvo, Marius sako, kad po išbandymų pasimokė ir įsirengdamas naują namą daug ką darys kitaip. Nebaigto namo nespėta ir apdrausti.
Marius patvirtino, kad šiomis dienomis šeima sulaukia daugelio žmonių pagalbos.
–Didelis ačiū visiems, gavome drabužių, baldų, įvairių daiktų. Dabar aktualiausia – surasti lėšų namui atstatyti, – kalbėjo M.Marčiukaitis, labai išgyvenantis dėl savo sutuoktinės savijautos bei sklandaus būsimo vaikelio atėjimo į šį pasaulį.

Visi, galintys prisidėti prie Mariaus ir Gintarės šeimos gerovės, gali ją paremti pinigine auka:
Gavėjas: Gintarė Marčiukaitienė
Bankas: „Luminor“
Sąsk. Nr.: LT12 4010 0425 0159 1075
Pavedimo paskirtyje nurodyti „auka“ arba „parama“;
PayPal: gintaremarciuk

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *