Informacija Birštono savivaldybės gyventojams

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į sudėtingą ir besikeičiančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Raudonoji zona – pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reikia ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir spręsti dėl lokalaus karantino paskelbimo.
Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turi būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Birštono savivaldybėje, kuri patenka į geltonąją zoną, sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų (Savivaldybėje savo gyvenamąją vietą deklaravęs 4501 gyventojas), teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.
Birštono savivaldybėje pandemijos laikotarpiu iš viso yra patvirtinti keturi COVID-19 ligos susirgimo atvejai. Du asmenys jau yra pasveikę, vienas – gydosi namuose, antrasis – Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, Elektrėnų sav. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, epidemiologinė situacija Birštono savivaldybėje yra stabili, įstaigų darbuotojams sudarytos sąlygos išsitirti greitaisiais serologiniais testais VšĮ Birštono pirminės sveikatos priežiūros centre.
Žalioji zona reiškia, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebūtina taikyti papildomų ribojimų. Savivaldybės vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais / židiniais procentinę dalį per 7 dienas.
Kviečiame Birštono savivaldybės gyventojus apriboti socialinius kontaktus, nesiburti į grupes, bendrauti tik šeimose, atidėti asmenines šventes, susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, tinkamai dėvėti veido apsaugos priemones, plauti rankas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir socialinio atstumo. Saugokime vyresniojo amžiaus žmones bei sergančius sunkiomis ligomis, padėkime jiems įsigyti būtiniausių prekių, medikamentų.
Birštono savivaldybėje gyventojų priėmimas nuo spalio 26 d., pirmadienio, yra atšaukiamas. Dauguma Birštono savivaldybės administracijos darbuotojų savo veiklą vykdys nuotoliniu būdu.
Susitelkime, būkime atsakingi patys už save ir savo aplinką.
Birštono savivaldybės administracijos informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *