Atkurtas Broniaus Oškinio „Žiogas“ vėl ore!

Senovinis restauruotas, dažniausiai vokiškos konstrukcijos sklandytuvas Lietuvos padangėje ne naujiena, bet atkurtas ir dar lietuviškas – vienintelis! Tai 1954 m. Broniaus Oškinio medinės konstrukcijos mokomasis sklandytuvas BrO-9 „Žiogas“. Jį atkūrė ir Pociūnuose išbandė kaunietis Benvenutas Ivanauskas.


Ramų užpraėjusios savaitės trečiadienio vakarą automobilio buksiruojamas „Žiogas“ sėkmingai kilo į metro kito aukštį ir švelniai leidosi žemyn. Kitą dieną ištemptas lėktuvo „Vilga“ jau skrajojo gerokai aukščiau. Bandė pakilti ir su išvilktuvu. Šeštadienį sklandymui orai buvo rekordiški, tad kaip nepabandžius ir skrieti? Ir skriejo… Daugiau nei valandą…
– Buvau pakilęs į dviejų kilometrų aukštį. Galėjau dar skraidyti, tik sušalau… Fantastiškas skrydis atviroje kabinoje, – įspūdžiai dalinosi Benvenutas.
Taip aukštai nebuvo pakilęs nė vienas BrO-9„Žiogas“. Jų šeštame dešimtmetyje pagaminta net 320, bet neišliko nė vieno. Atkuriant šį medinuką, B.Ivanauskas darbavosi net dešimt metų. Tiesa, su pertraukomis. Per šį laikotarpį dar buvo išvykęs svetur, gimė sūnus, pasistatė namą… Visur jį palaikė, lydėjo žmona ir bendražygė Lina. Ir „Žiogo“ išbandymo dieną ji buvo greta. Benvenutas planuoja atkurti ir kitas Br. Oškinio konstrukcijas.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *