Su paroda debiutavęs jaunasis grafikas sukūrė piešinį ir ant pastato sienos

Rugsėjo 12 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre atidaryta Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinio Arno Rasimavičiaus autorinė grafikos darbų paroda „Kasdienybės metamorfozės“. Pasveikinti jaunąjį menininką su debiutu susirinko neįtikėtinai daug žmonių – draugų, mokytojų, giminaičių, šeimos bičiulių, atsakingų valdžios atstovų, ko gero, nė viena prieš tai vykusi paroda, nė vienas autorius, nėra sulaukę tokio susidomėjimo. Susirinkusieji smalsiai apžiūrinėjo Arno darbus ir aptarinėjo, o labiausiai nustebino jaunojo autoriaus produktyvumas, nors, kaip sakė į kūrybos kelią jį palydėjusi mama, pirmajai parodai atrinkta mažoji dalis sūnaus darbų. Būtent mama Ilona Rasimavičienė, „Žiburio“ gimnazijos dailės mokytoja, ir papasakojo apie Arno kūrybinį kelią, jo pomėgį kurti išskirtinai grafikos darbus.


Parodoje eksponuojami autoriaus pastarųjų trejų metų darbai. I.Rasimavičienės teigimu, toks buvo Arno pasirinkimas, nors jis sėkmingai reiškiasi ir dizaino srityje, yra pelnęs Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto respublikinio piešinio/idėjos konkurso „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas, vanduo“ (2019) Grand Prix ir kitų apdovanojimų, padėkos raštų.
Mama pasakojo, kad sūnus gelinį rašiklį į rankas paėmė būdamas gal kokių pusantrų metukų – jau tuomet Arnas ją stebindavo ranka nubrėžtomis tobulai tiesiomis linijomis. Pirmiausia pradėjo piešti smėlio, pasakų, fantastines pilis, vėliau, pavartęs mamos albumą su įvairių stilių architektūra, vaizdavo skirtingų epochų – renesansines, klasikines – pilis. Paskui Arnas susidomėjo laivais – povandeniniais, piratų, šaudymo įranga. Ant popieriaus perkėlė mūšių scenas, kareivius, jų ginkluotę.
„Jis žaisdamas piešdavo, o piešdamas žaisdavo, ir viską darė natūraliai, lengvai, atsipalaidavęs, be kūrybinės kančios, kai reikia kažką nupiešti, o nesugalvoji, nuo ko pradėti. Manau, kad Arnui kūryba buvo ir yra tarsi meditacija, atsipalaidavimo būdas,“ – akcentavo Ilona Rasimavičienė. Anot jos, netgi baigiantis sunkiai ir įtemptai dienai, užuot ėjęs ilsėtis, Arnas ima pieštuką į rankas ir užsimiršta.
Net tuomet, kai vyko į respublikinį, jam laurus atnešusį konkursą, mamos teigimu, Arnas nesijaudino, iš anksto neplanavo, ką pieš, tuomet mama įsitikino, kad jos sūnus yra kūrėjas su susiformavusia ir pašalinei įtakai nepasiduodančia nuomone. Šią Arno Rasimavičiaus savybę pastebėjo ir buvęs jo mokytojas Vladas Tranelis, kurio vadovaujamą dailės klasę Prienų meno mokykloje Arnas lankė nuo penkerių metų. Anot mokytojo, Arnas yra vienas iš talentingiausių, tačiau ir labiausiai nepriklausomų jo mokinių, kuriam nesinorėjo mokytis privalomų, programinių dailės dalykų. „Jis yra laisvas kūrėjas, darantis tai, kas jam rūpi,“ – tuo mokytojas įsitikino paskutiniais mokslo metais, kai Arnas jam parodė grafikos darbus. Vis dėlto, anot V.Tranelio, Arnas išbandė save ir tapyboje, ir fotografijoje, ir filmavime, ir dizaine. Mokytojo įsitikinimu, tik viską mene perpratęs žmogus gali atsidėti tam, kas jam patrauklu ir yra svarbiausia gyvenime. Pirmąją parodą jauno kūrėjo gyvenime jis vertino, kaip kūrybos gaires ateičiai ir palinkėjo jam didelės sėkmės.
Šiltai apie buvusį mokinį A.Rasimavičių atsiliepė ir mokytoja Dalia Dragūnienė, nuo penktos klasės mokiusi jį dailės „Ąžuolo“ pagrindinėje mokykloje. Tiesa, Arnui nelabai patiko piešti akrilo dažais. Bet paėmęs į rankas pieštuką ar rašiklį, jis jausdavosi atsidūręs savo stichijoje, ir mokytojai teko stebėti jo augimą, lydėti per kūrybos etapus, kurie atsispindi ir šioje parodoje.
Jaunasis grafikas apie save daug kalbėti nebuvo linkęs. Jis džiaugėsi, kad pirmoji paroda sulaukė tokio antšlago, dėkojo visiems, susirinkusiems jo palaikyti, priėmusiems jo kūrybą, prisidėjusiems prie jo augimo.
„Pastaruosius trejus metus kūryba yra pats svarbiausias dalykas mano gyvenime. Man labai patinka sugalvoti idėją ir ją įprasminti. Savo darbuose vaizduoju formas, šešėlius, figūras, būsenas, kalbu apie žmonių šiuolaikinį gyvenimo būdą, nuolatinį skubėjimą, nuotaikų nepastovumą ir kaitą,“ – grafikos darbus pristatė A.Rasimavičius.
Kūrybinės motyvacijos jis semiasi iš didžių menininkų ir jų darbų, o idėjų jam niekuomet netrūksta. „Dar nebuvo taip, kad nežinočiau ką darau ir ko siekiu“, – teigė jaunasis kūrėjas.
Daugybė Arną pažįstančių žmonių su gėlėmis rankose laukė eilėje, kol galės jį pasveikinti. Autorių pirmosios parodos proga pasveikino Prienų rajono savivaldybės atstovai: Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis. Parodos pristatyme apsilankė ir verslininkai Aušra ir Valdas Petruškevičiai, neseniai jaunajam autoriui patikėję išpiešti baltutėlę tik pastatyto verslo pastato Brundzos gatvėje sieną. Arno debiutu džiaugėsi „Žiburio“ gimnazijos mokiniai, mokytojai, direktorė Irma Kačinauskienė, kuri kartu su Kultūros ir laisvalaikio centro dailininku Dainiumi Jurevičiumi ir kitais prisidėjo, kad autoriaus darbai būtų tinkamai eksponuojami.
Arno debiutu ir visuomenės palaikymu džiaugėsi visa jo šeima: mama, tėtis ir mažasis brolis. Akivaizdu, kad būtent tėvai, nuo vaikystės jį skatinę išreikšti save, suteikę jo polėkiui sparnus, subrandino jį kaip originalų kūrėją. Belieka palinkėti, kad A.Rasimavičius pasirinktu keliu eitų ryžtingai, nedvejodamas, įsiklausydamas į savo vidinį balsą, ir Prienus papuoštų naujais savo darbais.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *