„Gyvenimo“ ir „Birštono versmių“ skaitytojai 2017 Metų žmonėmis išrinko:

Romą Ruočkienę, „Žiburio“ gimnazijos mokytoją – ekspertę, „Raskilos“ folkloro ansamblio vadovę, daugelio muzikinių projektų autorę:
Net nežinau, kada mano gyvenime atsirado muzika – tikriausiai tada, kai dar visai maža dainingos giminės susiėjimuose girdėdavau darniai skambančią melodiją. Ta meilės muzikai sėklelė, patekusi derlingon dirvon, ne per drąsiai, bet atkakliai leido šakeles: besimokydama pradinėse klasėse, džiaugdavausi galėdama nuo spintos nusiimti akordeoniuką ir niekam nematant bandyti juo pagroti, paskui su džiaugsmu važinėjau į Birštono muzikos mokyklą, kurią bebaigdama sumąsčiau, kad noriu mokslus krimsti Kauno J. Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje, dar vėliau – studijuoti Klaipėdoje.
Ir štai jau beveik 30 metų, kai nebegaliu atskirti, kur mano darbas, o kur – laisvalaikis. Labai džiaugiuosi, kad vis dar noriu mokytis ir perprasti tai, kas nematyta ar nepažinta, kad man įdomu ir tradicinė muzika, ir įvairūs kūrybiniai ieškojimai. O jei dar bendraminčių galiu atrasti!.. Juk ir mokytojas, ir kolektyvo vadovas – tai vedlys, nieko vertas be kartu einančios komandos. Tai jie: mokiniai, ansamblio nariai, kolegos, giesmininkai – yra mano bendraminčiai, bendrakeleiviai muzikiniame ir gyvenimo kelyje, kartu siekiantys ir pasiekiantys.
Savo laimėjimus aš lyginčiau su pramečiuojančia obelimi: vienais metais jų būna daugiau, kitais – mažiau (konkursai panašūs, skiriasi tik dalyviai ir laureatai). Dėkinga esu savo mokiniams, kurie eina koja kojon nelengvu keliu, kurie džiugina mano širdį nesumeluotu noru dainuoti, o ausį – darniu skambėjimu, kurie, nors ir baigę mokyklą, nori sugrįžti ir dainuoti. Ačiū tariu folklorinio ansamblio ,,Raskila“ nariams, kad myli autentišką liaudies dainą, kad patiki manimi. Tegu būna skambūs jiems ateinantys metai! O sau palinkėčiau gero molio – ne tik gabių, kūrybingų, bet ir kantrių, darbščių mokinių, atkakliai siekiančių tikslo.
„Dainuokite, nes tik daina išgelbės taiką pasaulyje“,- šiais žodžiais po koncerto mūsų gimnazijos chorui dėkojo mokytoja iš Sankt-Peterburgo. Toks ir mano, kaip muzikės, gyvenimo tikslas: kad pasaulis, supantis mus ir besisukantis mūsų viduje, būtų gražesnis, darnesnis – kaip gera melodija.

Joną Juozaitį – nacionalinį lengvosios atletikos trenerį, Birštono sporto centre per tris dešimtmečius išugdžiusį Lietuvos čempionų, keletą tarptautinio lygio ėjikų, pasaulio rekordininkų, olimpiečių. J.Juozaitis vienas iš tarptautinių A. Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybų organizatorių Birštone. Šaulys, aktyvus kurorto visuomeninio gyvenimo narys:
– Esu gimęs ir augęs nuostabiame Birštone. Sportas ir darbas, bendravimas su žmonėmis – mano gyvenimo būdas. Džiaugiuosi galėdamas dirbti mylimą darbą savo šalies labui.

 

„Metų projekto“ nominacijoje laureatais tapo:

. Žygis Darsūniškis – Jieznas, skirtas Jiezno vardo 525 metų paminėjimui.

. Penktosios Birštono vasaros menų akademijos renginiai.

 

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *