Penktojo turo kovomis baigė 2017 – uosius

Stadionas“ – „Jieznas“ 86:51 (27:12, 9:9, 20:19, 30:11).

5-asis rajono krepšinio pirmenybių turas prasidėjo ankstyvu „Stadiono“ ir „Jiezno“ komandų susitikimu. Vangiai į rungtynes rinkęsi jiezniškiai jau pirmajame kėlinyje buvo pasiųsti į nokdauną ir po 10 minučių atsilikinėjo 12:27. Kaip jau tapo įprasta, antrajame ketvirtyje „Stadionas“ sulėtino tempą, tačiau „Jieznas“ nesugebėjo tuo pasinaudoti. Šiame kėlinyje nė viena komanda nesugebėjo surinkti dviženklio taškų skaičiaus (9:9). Po pertraukos žaidimas išsilygino, o „Stadionui“ dar labiau nutolti nepadėjo net 3 taiklūs R. Gerbutavičiaus tritaškiai. Paskutines dešimt minučių „Stadionas“ sužaidė tarsi „iš natų“ ir laimėjo kėlinį rezultatu 30:11. Skirtumas galėjo būti ir kur kas didesnis, jei ne sėkmingas R. Žuromsko žaidimas, kuris pelnė 9 iš 11 „Jiezno“ ketvirtojo kėlinio taškų.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Stadionas“: R. Marcinkevičius – 23, I. Snapaitis ir D. Burbulis – po 20 taškų.

Jieznas“: R. Žuromskas – 23, L. Žuromskas -10.

Balbieriškio „Ringis“ – „Pakuonis“ 64:57 (10:14, 18:15, 9:20, 27:8).

Balbieriškio „Ringio“ ir „Pakuonio“ akistata prasidėjo labai klampiu ir nerezultatyviu pirmuoju kėliniu, po kurio pakuoniškiai pirmavo 14:10. Antrajame kėlinyje A. Kurapkos vedamas „Balbieriškis“ sumažino atsilikimą iki minimumo 28:29. Šiame kėlinyje „Pakuoniui“ visus taškus pelnė tik du žaidėjai – G. Gylys ir V. Jarmala. Po pertraukos „Balbieriškis“ pateko į rimtą duobę, o tuo pasinaudojęs „Pakuonis“ padidino savo pranašumą jau iki 12 taškų (49:37). Beje, šiame kėlinyje po susidūrimo su varžovu nukentėjo „Ringio“ komandos žaidėjas A. Krutulis, tačiau tai jo nesustabdė, ir paskutiniame kėlinyje balbieriškiečiai kilo į lemiamą šturmą. Geros gynybos ir greitų atakų dėka „Balbieriškis“ ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą, o finalinė rungtynių sirena užfiksavo sunkią „Ringio“ pergalę rezultatu 64:57.

Ringis“: A. Kurapka -25, D. Kalėda -22.

Pakuonis“: G. Gylys -15, V. Jarmala – 12, B. Beliūnas -11.

Pušynė“ – Veiverių „Amberis“ 83:56 (15:13, 31:9, 20:19, 17:15).

Trečiajame susitikime į aikštelę žengė Veiverių „Amberis“ ir naują rėmėją radusi „Savivaldybė“, kuri nuo šiol vadinsis „Pušyne“. Po vangoko ir apylygio pirmojo kėlinio „Pušynė“ šovė į priekį, rezultatu 31:9 laimėtas antrasis kėlinys leido jos žaidėjams pirmauti 46:22. Antroje rungtynių pusėje žaidimas išsilygino, tačiau „Pušynė“ visą laiką pirmavo saugiu 20:25 taškų skirtumu, o finalinė sirena užfiksavo triuškinamą „Pušynės“ pergalę 83:56. M. Leonavičius puikiai vadovavo komandai, o V. Celiešius taikliai metė tritaškius.

Pušynė“: V. Celiešius -21, M. Leonavičius -13, M. Birbalas ir T. Kavaliauskas – po 12. „Amberis“: T. Kulikauskas – 18, P. Kirpičenko – 14.

Stakliškės“ – „Dvariukas“ 78:74 (17:19, 24:18, 14:18, 11:11, 12:8).

Kitose rungtynėse susitiko vienas kito verti priešininkai – „Stakliškės“ ir „Dvariukas“ . Susitikimas prasidėjo netiesiogine abiejų komandų lyderių – D. Židanavičiaus ir A. Tilindės – dvikova. Galingas pastarojo žaidėjo dėjimas po pirmojo kėlinio leido „Dvariukui“ pirmauti 19:17. Antrajame kėlinyje puolimo estafetę iš A. Tilindės perėmė A. Čekavičius, smeigęs tris tritaškius iš eilės. Visgi, A. Kaminsko pastangomis, stakliškiečiai persvėrė rezultatą savo naudai ir į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudami 41:37. Antroje rungtynių pusėje ir toliau vyko kova taškas į tašką, o paskutinėmis susitikimo sekundėmis dvitaškį iš po krepšio pataikęs „Dvariuko“ žaidėjas M. Knyšius išlygino rezultatą ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jį sėkmingiau pradėjo „Dvariukas“, tačiau bendravardžių Kaminskų tritaškiai įtvirtino sunkią „Stakliškių“ komandos pergalę 78:74.

Stakliškės“: A. Kaminskas -25, D. Židanavičius -22, A. Kaminskas -17.

Dvariukas“: A. Tilindė – 35, A. Čekavičius ir M. Knyšius – po 11.

Žiburys“ – „Šilavotas“ 71:61 (12:8, 24:12, 22:24, 13:17).

Paskutiniajame 2017 metų Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio taurės susitikime tarp „Žiburio“ ir „Šilavoto“ daug intrigos nebuvo. Nors šilavotiškiai nuolat kvėpavo varžovams į nugaras, jautėsi, kad tik laiko klausimas, kada „Žiburys“ išsiverš į priekį. Tai nutiko antrajame kėlinyje, kurį „Žiburys“ laimėjo 12 taškų skirtumu ir, įpusėjus rungtynėms, pirmavo 36:20. Antroje rungtynių pusėje skirtumas tarp komandų vienu metu pasiekė net 27 taškus, tačiau tada „Šilavotas“ pradėjo kur kas geriau gintis ir pulti, taip sumažindamas skirtumą iki 10-ties taškų. Tokiu skirtumu ir baigėsi susitikimas, kurį „Žiburys“ laimėjo 71:61.

Žiburys“: R. Stadalius -13, D. Jancevičius -11, K. Chadakauskas -10.

Šilavotas“: V. Mieldažys -14, E. Seniūnas ir T. Jonelaitis -po 8.

Žiburio“ komandos žaidėjas G. Buinickas nubaustas technine pražanga.

Šilavoto“ komandos žaidėjas A. Senavaitis nubaustas technine pražanga.

Parengė Karolis Abramavičius

Rubrikoje Prienų rajono savivaldybės ir "Gyvenimo" laikraščio krepšinio 2017 -2018 metų pirmenybės. Bookmark the permalink.