Vasario 16-ąją birštoniečiai su visa Lietuva minėjo Valstybės atkūrimo dieną: pagerbti Birštono kraštui nusipelnę žmonės

„Džiaukimės ir didžiuokimės tuo, kad galime puoselėti gimtąją kalbą, kultūrą ir tradicijas, suteikti sparnus idėjoms, augti, tobulėti ir puoselėti dabarties bei ateities Lietuvą ir mūsų visų mylimą Birštono kraštą. Didžiuokimės savo Valstybe, gerbkime ją ir kurkime ją taip, kad čia būtų gera gyventi mums ir ateities kartoms,“ – šventiniame Vasario 16-osios minėjime kalbėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.


Šventiniai renginiai prasidėjo Šventomis mišiomis Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Po jų visi rinkosi į J.Basanavičiaus aikštę. Susirinkusius birštoniečius sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Renginio vedėjai – Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius ir Birštono kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Roma Žentelienė apžvelgė kelią, kuriuo Lietuva žengė Vasario 16-osios link. Aikštėje plazdėjusios trispalvės vėliavos, tautine atributika pasipuošę miestelėnai, vieningai giedamas Lietuvos himnas – sukėlė daug puikių emocijų, telkė ir vienijo birštoniečius. Gražių dainų padovanojo Birštono kultūros centro vokalinė studija „Crazy“, vad. Lijanos Stakauskaitės. Pasibaigus oficialiai renginio daliai, šįmet antrus metus iš eilės vyko Birštono jaunimo klubo inicijuojamas pėsčiųjų žygis „Žvėrinčiaus takais“. Pakankamai gerą orą dovanojusi Vasario 16-oji pritraukė išties nemažai žygeivių.
Vakarop birštoniečiai būrėsi į Birštono kultūros centre vykusį šventinį minėjimą. Iškilmingos Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga buvo apdovanoti iškilūs, Birštono savivaldybei nusipelnę žmonės:
Birutė Brazdžiūtė – už tautinio šokio ir liaudies tradicijų puoselėjimą.
Arvydas Narkeliūnas – už ilgametį ir nuoširdų darbą, aktyvią visuomeninę veiklą.
Nijolė Raiskienė – už aktyvią profesinę veiklą, skaitymo iniciatyvas, už nuoširdų darbą puoselėjant jaunųjų birštoniečių meilę knygoms.
Beata Klimavičienė – už meilę teatrui ir tautiškumo puoselėjimą.
Rūta Kapačinskaitė – už Birštono vardo garsinimą, sėkmingus turizmo rezultatus, meilę gimtajam kraštui ir jo žmonėms.
Vakaro metu gerą nuotaiką kartu su aktore Giedre Kederyte, Kultūros centro „Kupolės“ šokėjomis, Adrija ir Austėja Suchockaitėmis, Roku Zdanavičiumi kūrė ir Artūro Noviko vadovaujamas ansamblis Jazz Island.
Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *