Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai

Gruodį Birštono viešojoje bibliotekoje Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka organizavo bibliotekų specialistams skirtą seminarą ir kūrybines dirbtuves vaikams „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“.

„Lėlių teatras – tai džiaugsmas“, – šiais žodžiais šešiametė Ūla apibūdino edukacines Lėlių teatro dirbtuves ir spektaklį – žaidimą, skaitant K. Kubilinsko eiliuotą pasaką „Ledinukas“. Veiklomis siekiama sudaryti sąlygas bibliotekose plėsti vaikų kultūrinį akiratį, skatinti kūrybiškumą ir domėjimąsi lietuvių literatūra, supažindinant juos su įvairiomis lėlių teatro technikomis ir suteikiant galimybę gyvai jas išbandyti.
Po seminaro, gruodžio 28 d., Birštono viešosios bibliotekos bibliotekininkės, įkvėptos lėlių žavesio ir susipažinusios su penkiomis skirtingomis lėlių teatro technikomis, organizuodamos tradicinį renginį „Metai baigiasi – metai prasideda“, jį paįvairino edukacinėmis lazdelinių lėlių dirbtuvėlėmis. Smagu buvo ir lėles kurti, ir klausytis skambių K. Kubilinsko pasakos eilių, ir patiems lėlių pasaką kurti, t.y., šmaikščiai interpretuojant tekstą, vaidinti. Taip tekste minimos varlės pūstažandės įgavo smagius vardus – Musė ir Blusa, kaip ir sniege užpustyti broliai kiškiai – Jonas ir Petras, o ir snaigių įvairovė (ir karpytos, ir pieštos įvairiomis spalvomis) traukė akį. Atrodo, pirmas blynas neprisvilo. Beje, pagal K. Kubilinsko knygą „Ledinukas“ prieš keletą metų mūsų skaitytojas R. Subačius sukūrė įkvepiantį, smagų animacinį filmą „Ledinukas“, kurį žiūrėjome bibliotekoje, tad Ledinukas mums labai pažįstamas ir savas.
Po linksmo, žaismingo debiuto teatro edukacijas tęsime ir 2019 m.
Nijolė Raiskienė
Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *