Ant Nemuno tykantys pavojai

Trumpalaikiam šaltukui pasitraukus, šiuo metu vyraujantys permainingi orai susilpnino ledo tvirtumą, todėl svarbu prisiminti, kad Nemunas dar nėra pakankamai užšalęs ir tiems, kurie nežino ar nesilaiko saugaus elgesio ant ledo taisyklių, prasideda pavojų metas. Lipti ar važiuoti ant neseniai užšalusio ledo, eiti per vandens telkinius labai pavojinga. Būtina žinoti, kuriose ledu padengtų vandens telkinių vietose tyko pavojai. Vanduo iš lėto šąla ten, kur auga žolės, vandenyje įkritę medžių šakos ar kiti daiktai, iškirstos eketės, ledas užsnigtas ar teka povandeninės srovės. Čia ledas paprastai trapus ir plonas, todėl šias vietas einant ledu derėtų aplenkti. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas dar pavojingesnis upėse ir vandens telkiniuose su įtekančiais upeliais ar šaltiniais.
Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Svarbu žinoti, kad vieną žmogų išlaiko 7 cm storio ledas, o grupei žmonių išlaikyti būtinas ne mažesnio kaip 12 cm storio ledas. Pajutus linkstantį ledą ar jam pradėjus traškėti, tam, kad išvengtumėte įlūžimo, reikėtų padidinti atramos į ledą plotą, t. y. atsiremti į jį rankomis, panaudoti lazdą ar kitokį daiktą ir gulint šliaužti į krantą.
Įlūžus būtina prisiminti veiksmus, galinčius išsaugoti Jūsų gyvybę: nepraraskite savitvardos ir nepasiduokite panikai; imkitės gelbėjimosi veiksmų – stenkitės išsilaikyti vandens paviršiuje; ant ledo krašto iššliaužkite ant nugaros, taip lengviau išlipti iš eketės; visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto, stenkitės ant ledo užšliaužti plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas; ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote; užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis, reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis.
Nedelsiant kvieskite pagalbą telefonu 112.

Birštono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos informacijos valdymo ir visuomenės informavimo grupės ir Civilinės saugos specialisto informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *