„Palangos miestely 2020“

Rugsėjo 18–20 d. Palangoje vyko respublikiniai renginiai –„Sportas visiems“ ir tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2020“, kuriame sėkmingai pasirodė Birštono kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai „Aguonėlė“ ir „Jievaras“. Šiame festivalyje dalyvavo 20 šokių kolektyvų. Jo metu buvo atidaryta restauruota Palangos Kurhauzo aikštė.


„Aguonėlė“ pakviesta antrus metus iš eilės, šokėjams buvo malonus Palangos kurorto gyventojų, svečių dėmesys iškilmingos eisenos metu ir plojimai per pasirodymus, kuomet jie šoko Respublikinės moksleivių dainų šventės ansamblių vakaro programos šokius.
Dėmesio netrūko ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvui „Jievaras“. Visi kolektyvai šoko po tris šokius trijose Palangos erdvėse – Palangos Nepriklausomybės aikštėje, Centrinėje aikštėje ir aikštėje prie Kurhauzo. Tai tikrai nemenkas ištvermės išbandymas ir vaikams, ir vyresniesiems.
Birštoniškių pasirodymus papuošė mokytoja Nijolė Juozaitienė, kuri puikia dzūkiška tarme pristatė „Aguonėlės“  ir „Jievaro“ kolektyvus bei jų šokius. „Jievaro šokėjai“ Palangos publikai specialiai pašoko „Dzūkų polką“.
Šį renginį organizuoja Palangos vyresniųjų šokių kolektyvas „Banguolis“ ir senjorų šokių kolektyvas „Bočiai“. Abiem kolektyvams vadovauja puiki vadovė Janina Serapinienė. Malonu, kad puikių žmonių dėka festivalio „Palangos miestely“ tradicija tęsiama, jame netrūksta dėmesio nei mažam, nei dideliam.
Kolektyvų vardu tariame jiems nuoširdų AČIŪ. 
Kitą dieną vyko smagus renginys ant jūros kranto, kur visi kolektyvai šokome, įsitraukėme į įdomias estafetes, žaidėme žaidimus ir, žinoma, vaišinomės nuostabia žuviene, džiaugėmės nuoširdžiu priėmimu.
Dėkojame mūsų žavingai vadovei žemaitei Virginijai Bankauskienei už vadovavimą kolektyvams ir  gastrolių organizavimą, o Birštono kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui – už palaikymą.
Nijolė Kvietkauskaitė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *