Prienų miesto Beržyno parko tvenkinio vandens kokybė reikalavimus atitinka

Visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu stebės Beržyno parko tvenkinio, naudojamo visuomenės poreikiams, vandens kokybę. Pirmieji mėginiai tyrimams atlikti buvo paimti 2020 m. birželio 22 d. Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinio kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.
Žarninių lazdelių normos riba – 1000 KSV/100 ml vandens, nustatyta 18 KSV/100 ml. Žarninių enterokokų normos riba – 100 KSV/100 ml vandens, o nustatyta 16 KSV/100 ml.
Smėlyje kirminų kiaušinėlių ir lervų pagal reikalavimus neturi būti ir atliekant tyrimą nebuvo rasta.
Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos nerasta ir pagal reikalavimus neturi būti.
Nustačius, kad vanduo neatitinka higieninių reikalavimų, būtų atliekami papildomi tyrimai.
Primename, kad nors vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, nepatariama maudytis „žydinčiame“ vandenyje, ypač alergiškiems žmonėms. Dažniausiai vanduo pradeda „žydėti“ liepos pradžioje. Priklausomai nuo aplinkos sąlygų vandens „žydėjimo“ laikotarpis gali keistis. Jeigu nusprendėte maudytis „žydinčiame“ vandenyje ir pastebėjote pirmuosius alergijos požymius, daugiau nebesimaudykite  šiame vandenyje.
Jei vanduo yra užkrėstas žarninėmis lazdelėmis ar žarniniais enterokokais, gresia žarnyno infekcija, todėl maudantis reikia stengtis, kad į burną nepatektų vandens. Užterštas vanduo taip pat gali sukelti akių bei ausų infekcijas. Maudymasis tokiame vandenyje ypač pavojingas vaikams, pagyvenusiems ir silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. 
Norint sumažinti vandens taršą poilsiautojai turėtų laikytis tvarkos, asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Taip pat nepatariama maudytis, po smarkių liūčių. Vandens užterštumas labiau padidėja per karščius, nes paspartėja bakterijų dauginimasis vandenyje, vanduo nespėja išsivalyti – į vandenį išskiriama toksiškų ir pavojingų žmogaus sveikatai medžiagų apykaitos produktų.
Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina nepamiršti saugaus elgesio vandenyje, nes paskendimai – trečia pagal dažnumą mirties priežastis dėl nelaimingų atsitikimų pasaulyje.
Būkime visi atsakingi, kad tvenkinio vanduo būtų švarus ir gaivinantis.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *