Savivaldybė patalpas parengusi – jose izoliuotis neskubama

Šiomis savaitėmis tautiečiams grįžtant į Lietuvą iš koronaviruso paveiktų šalių, ne vienam sąmoningam, galvojančiam ne tik apie save piliečiui kyla klausimų, kaip praktiškai įgyvendinti saviizoliacijos reikalavimą ir eliminuoti galimo užkrato pavojų kitiems visuomenės nariams. Beveik kiekvienoje spaudos konferencijoje sveikatos ministras Aurelijus Veryga pabrėžia, kad atsakingai elgiasi tie piliečiai, kurie, saugodami savo artimuosius, karantino laikotarpiu apsigyvena viešbučiuose, kituose atskiruose būstuose. Neturintiems tokių sąlygų, pagalbą siūlo savivaldybės, kurios yra įpareigotos parengti patalpas gyventojų, parvykusių iš užsienio, laikinam apsigyvenimui.
Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius patvirtino, kad patalpas asmenų, kurie privalo izoliuotis, apgyvendinimui numačiusi ir Prienų rajono savivaldybė. Jo teigimu, Jiezno paramos šeimai centre ir Veiverių PSPC savarankiško gyvenimo namuose sudarytos geros sąlygos atskirai ir patogiai gyventi. Pirmiausia to pageidaujantys bus apgyvendinami buvusių Jiezno globos namų pastate, čia paruošta per 40 vietų daugiausia dviviečiuose – triviečiuose kambariuose. Kol nebuvo didelio poreikio, kambariuose buvo nuspręsta apgyvendinti po vieną žmogų. Įrengtos virtuvėlės, dušai, tualetai, yra poilsio kambarys su televizoriumi. Prireikus Veiverių PSPC sutalpintų dar 25 asmenis.
– Savivaldybė jau sulaukė bent aštuonių asmenų skambučių. Daugiausia jauni žmonės, šiomis dienomis grįžtantys iš kelionių ar darbo užsienyje, teiravosi, ar galėtų pasinaudoti mūsų paslaugomis, kai kurie iš anksto užsisakė kambarius, – praėjusį penktadienį sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A.Marcinkevičius.
Jis pridūrė, kad Savivaldybė numačiusi ir transportą, kuriuo, laikantis visų saugumo reikalavimų, dviems savaitėms izoliuotis turintys asmenys tiesiai iš oro uostų ar stočių bus pervežti į apsigyvenimo vietą. Čia juos pasitiks ir į kambarius palydės atitinkamai pasirengęs darbuotojas. Kiekvienam bus išdalintos saviizoliacijos ir patalpų naudojimo taisyklės, bus primenama apie tai, kad atsakingai laikytųsi nustatytos tvarkos. Buities ir asmens higienos priemonėmis, kitais buityje reikalingais daiktais prašoma pasirūpinti iš anksto.
Laikinieji gyventojai kambariuose galės išsivirti kavos, arbatos, o karštą maistą užsisakyti iš vietos maitinimo įmonės arba susitarti, kad jį pristatytų artimieji.
Šią savaitę, paskelbus apie įpareigojimą savivaldybėms visus grįžtančius lietuvius karantinuoti numatytose vietose, situacija gali pasikeisti iš esmės, ir Prienų rajono savivaldybės parinktos patalpos – greitai užsipildyti.
Paklausta apie tai, ar Jiezno paramos šeimai centro patalpos yra tinkamai pritaikytos didesnio kiekio gyventojų saviizoliacijai, centro vadovė Jūratė Žukauskienė sakė:
– Centre yra įrengti septyni blokai po 2 – 5 kambarius, kiekviename jų yra po virtuvėlę, du sanitarinius mazgus, du dušus ir keturis tualetus. Anksčiau čia gyveno mūsų globotiniai. Pirmiausia atskiruose blokuose apgyvendinsime po vieną gyventoją. Pabrėžiu, kad tvarka kambariuose ir kitose patalpose, higienos reikalavimų, socialinio atstumo laikymasis priklausys nuo pačių gyventojų sąmoningo elgesio. Strategiškai apsvarstėme visus veiksmus, kad izoliacijoje esantys žmonės neturėtų kontaktų su aplinka, o darbuotojai būtų apsaugoti. Asmenis, kurie turės izoliuotis, aprūpinome dezinfekcinėmis priemonėmis, koridoriai bus rakinami, maistas paliekamas laiptinėje, visą parą dirbs budėtojai. Savo darbuotojus patys ir, padedant Savivaldybei, aprūpinome apsauginiais kostiumais, kaukėmis, akiniais, antbačiais, – sakė J.Žukauskienė.
Jos teigimu, Jiezno paramos centre gyvenę valstybės globojami vaikai perkelti į tris bendruomeninius namelius. Centro direktorė susirūpinusi naujų darbuotojų paieška, jų rankų ir rūpesčio gali prireikti darbui su vaikais, jeigu pritrūktų nuolatinių darbuotojų.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *