Kurs bendrą Nemuno krašto futbolo istoriją

„Šiandien kurkime tai, kuo rytoj galėtume didžiuotis,“ – šis šūkis, kviečiantis Birštono ir Prienų rajono savivaldybes bendradarbiauti vystant futbolo plėtros projektą, nuskambėjo „Royal SPA Residence“ viešbutyje surengtame Prienų – Birštono futbolo komandos 2019 metų sezono uždaryme. Šioje šventėje apibendrinti sportiniai rezultatai, pagerbti komandos treneriai bei žaidėjai, pristatyta Nemuno krašto futbolo vizija ir 2020 metų sezono planai.

AAFF III lygos varžybų nugalėtoja Prienų – Birštono vyrų futbolo komanda su rėmėjais.

Tai, kad renginyje dalyvavo abiejų savivaldybių merai ir kiti politikai, rodo apie jų nusiteikimą turėti ir remti bendrą komandą, kuri Nemuno krašto futbolą garsintų regioninėse, respublikinėse varžybose ir tarptautiniuose turnyruose. Pasak Birštono sporto centro direktoriaus Sauliaus Smailio, kurį laiką sklandžiusi ši idėja šiemet išsirutuliojo į konkrečius sprendimus: suvienijus abiejų savivaldybių trenerių, žaidėjų, rėmėjų pastangas ir turimą infrastruktūrą, pradėta kalbėti apie tolimesnes komandos ir apskritai krašto futbolo perspektyvas.

Prienų ir Birštono savivaldybių merai ir sporto atstovai sutarė dėl bendro Nemuno futbolo vystymo projekto.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasidžiaugė bendradarbiavimu futbolo srityje. Jų teigimu, abiejose savivaldybėse yra sukurta arba baigiama kurti futbolo treniruotėms ir varžyboms skirta sporto bazė, todėl merai žaidėjams linkėjo augti ir geru žaidimu garsinti savo kraštą.
VšĮ Prienų futbolo mokykla direktorius ir treneris Kęstutis Deltuva pristatė Prienų – Birštono futbolo komandos emblemą su abiejų savivaldybių logotipais ir siekį, kad futbolas Nemuno krašte taptų didžiausia ir populiariausia sporto šaka. Tai reiškia, turėti daugiausia futbolą žaidžiančių vaikų (mergaičių ir berniukų); surinkti daugiau žiūrovų, fanų, sekėjų, nei kitose sporto šakose; išugdyti elitinius futbolininkus iš mūsų krašto.
– Turime didelį norą susivienyti ir ateityje sukurti vieną ryškų prekės ženklą, kuriam norės priklausyti visi. Nepriklausomai nuo gyvenimo tarpsnio ar amžiaus, visi bus įtraukti į futbolo bendruomenę kaip žaidėjai, žiūrovai, fanai, savanoriai. Sieksime būti matomi valdžios ir įvertinti, kaip kokybiškiausiai ir profesionaliausiai organizuotas sportas regione, kuris turi didelę galią mažinti socialinę atskirtį. Atpažinsime ir skatinsime vietinius didvyrius – ne tik žaidėjus, bet ir bendruomenės narius. Ketiname švęsti futbolo istoriją, ją įamžinti viešoje vietoje, kad su ja galėtų susipažinti visi norintys, – ambicingus tikslus ir futbolo bendruomenės vertybes akcentavo K.Deltuva.
Pasak trenerio K.Deltuvos, šių metų sezone Prienų – Birštono futbolo komanda sėkmingai reprezentavo Nemuno kraštą.

Merė N.Dirginčienė, Birštono sporto centro direktorius S.Smailys, treneriai K.Deltuva ir V. Šabasevičius.

Lietuvos futbolo federacijos taurės varžybose pasisekė įveikti pirmąjį etapą. Komanda tapo Alytaus apskrities futbolo federacijos III lygos varžybų nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į antrąjį šalies divizioną. Pelnytos dvi nominacijos – geriausio žaidėjo (vartininkas Vaidas Celiešius), rezultatyviausio žaidėjo (Mantas Karčiauskas). Mantas iš 20-ties įvarčių pataikė 10 ir jau artėja prie šimto įvarčių, kurie buvo pelnyti komandai.
K.Deltuva pasidžiaugė išugdytomis komandomis, kurios pajėgios žaisti „11×11“ formato varžybose, taip pat trimis jaunuoliais, kurie, būdami vos 14-kos metų, jau debiutavo už vyrų komandą.
K.Deltuva patikino, jog daug dėmesio bus skiriama jaunųjų futbolininkų ugdymui ir pasiruošimui startuoti klubo pirmoje komandoje.
Jo teigimu, jaunimui augti ir stiprėti padės tarptautiniai turnyrai. Futbolo klubas užmezgė ryšius su Lenkijos futbolo akademija, Salaspilio klubu (Latvija), „Neman“ klubu (Baltarusija), tariamasi dėl draugiškų rungtynių ir bendrų turnyrų.
K.Deltuva pristatė naują projektą – sukurtą Pietų Lietuvos pirmenybių lygą, prie kurios prisidėjo nemažai miestų komandų. Pasak jo, tai bus tinkama aplinka žaisti vaikams ir jaunimui, joje startuos trys mūsų krašto komandos – U10, U13, U16.
Po ambicingų Nemuno krašto futbolo tikslų pristatymo buvo pagerbta Prienų – Birštono vyrų komanda, AAFF III lygos varžybų nugalėtoja, padėkota treneriams Kęstučiui Deltuvai ir Virmantui Šabasevičiui.
Dovanas futbolininkams – po kamuolį ir sportinį krepšį – įteikė Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, merė Nijolė Dirginčienė ir futbolo treneris Virmantas Šabasevičius. Kamuoliai su Nemuno krašto komandos logotipais įteikti ir rėmėjams.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *