Naujose aikštelėse Birštone – ir konteineriai su užraktais

Prie Birštono daugiabučių jau baigiamos įrengti naujos požeminių konteinerių aikštelės. Kiekvienoje jų yra po penkis konteinerius, skirtus mišrioms komunalinėms atliekoms, plastiko ir metalo pakuotei bei atliekoms, popieriaus ir kartono pakuotei bei atliekoms, stiklo pakuotei ir atliekoms bei maisto atliekoms.

Birštono kurorte įrengta 17 naujų aikštelių su požeminiais konteineriais.

Dar viena naujovė naujose aikštelėse – rakinami mišrių atliekų konteineriai. Juos bus galima atidaryti tik pasinaudojant identifikaciniu raktu. Toks raktas bus atsiųstas paštu asmeniškai kiekvienam rinkliavos mokėtojui.
Kiekvienas rinkliavos mokėtojas nemokamai gaus po vieną identifikacinį raktą. Pametus šį raktą ar norint įsigyti papildomą, tą bus galima padaryti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre. Vieno papildomo rakto kaina – 5 eurai.

Mišrių atliekų konteineriai nuo šiol – su specialiais užraktais.

„Identifikacinis raktas yra skirtas atrakinti mišrių atliekų konteinerį. Šiuo raktu galima atrakinti bet kurioje Birštono aikštelėje esantį konteinerį, tad gyventojai patys gali pasirinkti, į kurią požeminių konteinerių aikštelę jiems nešti atliekas – nebus jokių apribojimų“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rinkliavos administravimo padalinio vadovas Povilas Turčinavičius.
Anot jo, Birštono savivaldybė yra pirmoji iš Alytaus regiono atliekų tvarkymo sistemą kuriančių savivaldybių, pasirinkusi naujausios kartos požeminius konteinerius su užraktais.
„Tai – ilgalaikė investicija į kokybiškai aukštesnį atliekų tvarkymo lygį. Identifikaciniais užraktais besinaudojantys gyventojai atsakingiau tvarko ir rūšiuoja atliekas“, – įsitikinęs P. Turčinavičius.
O įrengus naujas aikšteles atsiranda ir naujos galimybės rūšiuoti, mat šiose aikštelėse yra vienu konteineriu daugiau nei iki šiol. Jis skirtas maisto atliekoms.
„Maisto atliekų rūšiavimas – jau įsibėgėjantis procesas. Jas atskirai jau renka Lazdijų, Prienų miestų daugiabučių gyventojai. Naujos aikštelės su atskirais konteineriais maisto atliekoms pradedamos įrenginėti Alytaus mieste. Individualių namų gyventojai maisto atliekas pradėjo rūšiuoti beveik prieš metus“, – pasakojo ARATC Rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio Eksploatavimo inžinierė – padalinio vadovo pavaduotoja Rasa Opolskienė.

Identifikacinį raktą kiekvienas rinkliavos mokėtojas gaus nemokamai.

Anot jos, kai kurie gyventojai dar turi nepagrįstų baimių dėl atskiro maisto atliekų surinkimo, nuogąstaudami, kad atskirai surinktos maisto atliekos skleis blogą kvapą ar sukels kitokių problemų. „Daugiausia problemų kyla, kai maisto atliekos yra išmetamos kartu su kitomis atliekomis, o įvairios baimės labiausiai susijusios su nenoru daryti ką nors naujo – pradėjusieji rūšiuoti maisto atliekas įsitikina, kad tai nėra nei sudėtinga, nei sukelia kokių nors papildomų nepatogumų“, – kalbėjo R. Opolskienė.
Ji priminė, jog ARATC ne tik teikia visokeriopą informaciją ir konsultacijas rūšiavimo klausimais, bet ir nuolat kontroliuoja, kaip rūšiuojamos atliekos – rūšiavimo konteineriuose aptikus netinkamas atliekas jie neištuštinami.
„Švara aplink labiausiai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų elgesio. Tad visas atliekas, kurias patys pagaminame, patys pirmiausia ir turime sutvarkyti. Juolab kad visos sąlygos tam yra – belieka jomis tinkamai ir atsakingai naudotis“, – ragino ARATC atstovė R. Opolskienė.
ARATC informacija

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *