„Griežk, lietuvi“

Kai prieš dešimt metų Birštono kultūros centro kapelos „Lendrūnas“ vadovas Algimantas Jazbutis organizavo pirmąją regioninę liaudiškų kapelų šventę „Griežk, lietuvi“, jis gal ir negalvojo, kad renginys taps tradiciniu ir tokiu populiariu. Juo labiau Birštone, kur tiek daug džiazo, klasikos ir modernios muzikos. Bet Birštonas nebūtų Birštonas, kaip sako Kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, jis – atviras visiems, žinoma, geriausiems.


Taigi laikas bėgo ir bėga labai greitai, ir štai praėjusį šeštadienį Birštone vyko jau 10 -oji, jubiliejinė, kapelų šventė. Profesionali, smagi, linksma ir giliai prasminga, nes jos metu skambėjo įvairių Lietuvos regionų ir net Seinų krašto dzūkų tarme atliekamos dainos. Ne viena kapela savo pasirodyme duoklę atidavė žemaičių tarme skambančiai dainai. Ir ne atsitiktinai, nes 2019 -ieji paskelbti Žemaičių metais.
Iš tiesų šeštadienį Birštone buvo viskas, kas geriausia, čia, pasak Zigmo, buvo kokybė – koncertavo gražias ir gilias tradicijas turinčios liaudiškos kapelos iš Baisogalos, Seinų Lietuvių namų, Grigiškių, Anykščių ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, o šventę vedė Loreta Sungailienė ir Darius Mockevičius.
Kiek liūdna buvo tik dėl vieno, kad šventėje dėl ligos nedalyvavo jos sumanytojas ir rengėjas Algimantas Jazbutis, bet bičiuliai, su kuriais ne kartą susitikta įvairių festivalių ir kapelijų konkursų scenose, jo nepamiršo ir skyrė savo dainas. Tai, ko gero, pats gražiausias palinkėjimas greičiau pasveikti, kaip ir birštoniečių šiltai sutikta bei gausiais plojimais palydėta jubiliejinė šventė.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *