Vasaros stovykla „Gamtos takais“

Nemuno kilpų regioninio parko direkcija prasidėjus vasaros atostogoms, tradiciškai Birštono savivaldybės moksleivius pakviečia į vasaros stovyklą. Moksleiviai stovykloje mokomi pažinti gamtą, susidraugauti su aplinka, turistavimo įgūdžių.


Pirmoji diena stovykloje pati svarbiausia, nes stovyklautojai susipažįsta, kuria stovyklos taisykles ir keliauja į pirmąjį draugiškumo žygį pažinti supančios aplinkos. Pirmąją dieną stovyklautojai keliavo po Birštono parkus, mokėsi pažinti čia augančius medžius, krūmus ir kartais sutinkamus mažus vabaliukus, dairėsi į salas, kuriose apsigyvena vis daugiau paukščių.
Keliaujame toliau ir mokomės išgyventi gamtoje. Tokiems nuotykiams tinka Žvėrinčiaus miškas. Čia randi viską, ko tau labiausiai reikia stovyklaujant. Šiais metais birželio mėnesio sausra neleido miške kurti laužo, stovyklautojams teko mokytis išgyvenimo taisyklių be ugnies. Parko specialistės mokė pažinti nuodingus ir nenuodingus augalus, nes labai svarbu skinti tai, ką pažįsti. Keliaudami nuolat dairėsi į medžius, nes tai svarbus orientyras, surado keistų apykaklinių pušų, kurių kamienas pasipuošęs tarsi karoliais. Velniabliūdžio pelkė augalų gausa nenusileidžia miškui. Čia galima paragauti dar nematytų, bet populiarių uogų – girtuoklių. Senovėje žmonės sakydavo, kad jų valgyti negalima, nes apsisuka galva, o pasirodo šalimai auga gailiai, kurie taip kvepia, kad savo kvapu apsvaigina kiekvieną norintįjį nusiskinti uogą. Pažintis su pelkės ekosistema visada atradimas ir mažam, ir dideliam.
Šiais metais apkeliavome Kauno marių regioninio parko gamtos takus, pasigrožėjome Nemunu lankydamiesi Kadagių slėnyje, keliavome Žiegždrių gamtos taku ir ragavome varvinio molio, kurio skonis panašus į šokoladą, lankėmės Lankytojų centre ir sužinojome užlietų kaimų istorijas.
Po iškylos gamtoje keliavome į Nibrių kaimą, kur įsikūręs Nibrių žirgynėlis, taip jį vadina šeimininkai Raminta ir Kęstutis Zaicevičiai. Jų ūkyje laikoma keletas žirgų, asilas, vištos, katinas, haskiai. Kiekvienas gyventojas turi vardą. Šeimininkai pasakoja, kad dauguma gyvūnų išgelbėti nuo tragiško likimo ir čia jaučiasi laisvi ir laimingi. Žirgynėlyje stovyklautojai mokėsi jodinėti, padėjo šeimininkams šerti gyvūnus, išbandė keistus paspirtukus, šeimininkai parodė, kaip važiuojama su haskiais.
Paskutinę stovyklos dieną parko darbuotojos stengėsi padaryti kuo linksmesnę, praturtinti ją tyrinėjimais. Teko susipažinti su vaško ir ledo pasauliu, skruzdėlių gyvenimu, miško meno paslaptimis. Stovykla baigėsi, o užsimezgusi draugystė tęsis toliau. Lauksime vaikų, sugrįžtančių į stovyklą kitais metais.
Ramutė Milušauskienė
NKRP direkcijos
vyr. specialistė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *