PR Vėjo talžomose irklavimo varžybose daugiausiai aukso žibėjo lietuvių rankose

Trakuose vyko tarptautinė Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) ir Trakų rajono savivaldybės organizuojama 56-oji regata „Gintariniai irklai“, į kurią susirinko daugiau nei 600 irklavimo tarptautinių varžybų medalininkų ir olimpiečių iš viso pasaulio. Lietuvą įvairiose kategorijose atstovavo geriausi Lietuvos irkluotojai, įskaitant ir olimpiečius: Saulius Ritter, Mindaugas Griškonis, Dovydas Nemeravičius, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė ir kt. Iš penkiolikos kategorijų net vienuolikoje lietuviai pelnė aukso medalius.

LIF prezidentas Dainius Pavilionis teigė, kad dėl oro sąlygų šios varžybos buvo išties išskirtinės. „Lietuvoje tokiomis sudėtingomis oro sąlygomis varžybų dar nėra buvę. Dideli vėjo gūsiai ne tik nešė tvoras į ežerą, bet ir daužė valtis, dėl ekstremalių sąlygų teko nukelti dalį varžybų. Nepaisant to, nuotaikos vėjas neišpustė, o ir rezultatais labai pradžiugino“, teigia D. Pavilionis.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Mykolas Masilionis taip pat sakė, kad dėl oro sąlygų lyginti rezultatus su rezultatais kitų varžybų metu netikslinga. „Nepaisant iššūkių, lietuviai laimėjo daugiausiai medalių. Galime didžiuotis tikrai stipriais irkluotojais, kurie geba pademonstruoti puikius rezultatus tarptautinėje arenoje. Tai buvo puikios treniruotės, jaučiamės puikios formos ir laukiame kitų etapų“, teigia M. Masilionis.

Lietuvai vyrų varžybose auksą pelnė: Mindaugas Griškonis (vienvietė), Karolis Kamarauskas ir Armandas Kelmelis (dvivietė porinė), broliai dvyniai Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas (dvivietė pavienio irklo), Mantas Juškevičius, Saulius Ilonis, Giedrius Bieliauskas, Povilas Stankūnas (keturvietės pavienio irklo).

Tuo tarpu moterų varžybose Lietuvai vienvietėje auksą pelnė Lina Saltytė Masilionė, legendinis duetas Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (dvivietė porinė), Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė (dvivietės pavienio irklo), Kamilė Žilionytė, Danielė Talačkaitė, Laurita Nemeravičiūtė, Martyna Kazlauskaitė (keturvietėnė porinė) ir Laura Overlingaitė, Ingrida Barkutė, Vytautė Urbonaitė, Kamilė Kralikaitė (keturvietė pavienio irklo).

Aštuonviečių varžybose čempionų titulus taip pat pelnė lietuviai. Vyrų lygoje: Giedrius Bieliauskas, Povilas Stankūnas, Saulius Ilonis, Mantas Juškevičius, Armandas Kelmelis, Karolis Kamarauskas, Domantas Stankūnas, Dovydas Stankūnas, vairininkas – Edgaras Savickis.

Moterys: Gabija Sarkauskaitė, Vilmantė Putnaitė, Ieva Medelinskaitė, Evelina Butrinavičiūtė, Laura Overlingaitė, Ingrida Barkutė, Kamilė Kralikaitė, Vytautė Urbonaitė, vairininkas – Juozas Gudeliūnas.


Šiose prestižinėse varžybose labai sėkmingai startavo ir Birštono sporto centro irkluotojas Paulius Černevičius (treneris Vytautas Domarkas). Jis tapo bronziniu prizininku vienviečių valčių varžybose, nusileisdamas tik olimpiečiui Mindaugui Griškoniui ir buvusiam Birštono SC auklėtiniui, taip pat žinomama irkluotojui Žygimantui Gališanskiui.

Buvusių auklėtinių sėkme gali džiaugtis ir Prienų KKSC irkalvimo treneriai. Dabar Trakuose besitreniruojantis Karolis Kamarauskas, sportinį kelią pradėjęs Prienuose, tapo čempionu dviviečių porinių ir aštuonviečių valčių varžybose. O taip pat buvęs prieniškis Tautvydas Vaitkūnas pelnė bronzos medalį dviviečių pavienio irklo valčių varžybose.

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *