Kašoniškių ekskursija į Jiezną

Jieznas šiais metais mini 525-tąsias savo vardo metines. Ir Kašonių bibliotekoje jau ne kartą esame kalbėję apie šią datą, Jiezno istoriją, tačiau sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti, tad praėjusį antradienį bibliotekininkė Danutė, padedama Jiezno seniūnijos darbuotojų Benos, Gintarės ir Loretos, Kašonių vaikams suorganizavo ekskursiją po Jiezną. Kalbos apie žadamą ekskursiją kai kuriems vaikams sukėlė juoką: ko gi važiuoti, jei per mokslo metus kasdien ten būname. Vadovauti ekskursijai paprašėme bibliotekos skaitytoją Laimutę Nosevičienę, gidę iš Vilniaus, atostogaujančią Kašonių kaime. Ji mielai sutiko. 
Tik įvažiavus į Jiezną, mus pasitiko ant stulpų plevėsuojančios vėliavėlės su Jiezno herbu ir užrašu ,,Jieznui 525“. Ekskursiją pradėjome nuo tūkstantmečio paminklo. Čia sužinojome apie Lietuvos ir Jiezno vardo paminėjimą, Jiezno vardo kilmę. Paskui Laimutė pasiūlė apsilankyti grafų Pacų rūmų muziejuje ir susipažinti su XVI -XVII a. Jieznu. Muziejaus savininkas Vytautas Gusas įdomiai papasakojo apie Pacų didybę, parodė garsiųjų Jiezno rūmų maketą.
Susipažinimą su tuometine Pacų didybe tęsėme Jiezno Šv. Arkangelo Mykolo ir Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur gidė pateikė daug įdomios informacijos apie bažnyčios architektūrą, altorius, paveikslų kilmę. Daug sužinoję apie XVI-XVIII a. Jiezną, patraukėme į prieš 22 metus ant Pacų rūmų pamatų pastatytą Jiezno seniūniją. Mus pasitiko seniūno pavaduotoja Asta ir socialinė darbuotoja Augutė, kurios supažindino su seniūnijos veikla, struktūra, aprodė kabinetus.
Dar pavaikštinėję po miestelį, pasiklausę gidės Laimutės pasakojimų, ekskursiją baigėme prie paminklo partizanams. Čia Laimutė papasakojo apie pokario Jiezną, jo žmonių kovą už laisvę. Bibliotekininkė Danutė pasidalijo savo tėvo, kuris pats buvo matęs ir patyręs sovietinės valdžios neapykantą laisvės trokštantiems Jiezno apylinkių žmonėms, prisiminimais.
Baigiantis ekskursijai vaikai patvirtino, kad apie Jiezną labai daug ko nežinojo. Bibliotekininkė Danutė kartu su jais nusprendė surengti proto mūšį apie Jiezną ir mesti iššūkį tėvams. Prizas – siurprizas, kurį įsteigė Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius ir Kašonių seniūnaitis Dalius Kabašinskas. 
O ekskursantų dar laukė visų mylima ir gerbiama Kašonių bibliotekos rėmėja Ramutė Dumalakienė, kavinėje ,,Pas močiutę“ estetiškai padengusi turtingą vaišių stalą. Vasaros palydėtuvių proga buvome vaišinami šašlykais, vaisiais, ledais ir kitokiais saldumynais. Vaikai ne tik vaišinosi, bet ir mokėsi, kaip elgtis prie stalo, naudotis stalo įrankiais. 
Dėkojame gidei Laimutei Nosevičienei už įdomiai vestą ekskursiją, Ramutei – už skanias ir gausias vaišes, Laimutei Beliūnienei – už kavinės patalpas.
Danutė Bajorienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *