Žemės diena Nemajūnų dienos centre

Nuo XX amžiaus 7 -ojo dešimtmečio pradžios kasmet pavasarį, kovo 20 -ąją, minima Pasaulinė Žemės diena. Minėdami šią dieną patvirtiname, kad esame neabejingi mūsų Žemės likimui. Sprendžiant aplinkos apsaugos problemas kiekvienas galime prisidėti tausodami gamtos išteklius, saugodami gyvąją gamtą bei palaikydami švarią aplinką.
Šiomis dienomis ateina astronominis pavasaris – lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose. Mes, jauniausieji Nemajūnų dienos centro lankytojai, šią dieną minėjome kartu su Birštono gimnazijos technologijų mokytoju Algiu Guobiu ir Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos vyriausiąja specialiste Rosita Dargiene.
A. Guobys kartu su jaunimu kėlė atvežtus rankų darbo inkilus, prie inkiliukų kėlimo prisijungė ir seniūnaitis Saulius Bendaravičius. Nemajūnų dienos centrą papuošė 18 naujų paukščių namelių. Pievelę papuošėme ir „paukščių miesto“ lankytojais – pieštais paukščiukais.
Iškėlę inkilus, Dienos centro salėje klausėmės Rositos pasakojimo apie grįžtančius į Lietuvą paukščius. Senaisiais laikais žmonės labai laukdavo pavasario. Laukdavo pavasario pranašų, paukščių, dangaus ir žemės tarpininkų. Manydavo, kad jie ant savo sparnų į gimtinę parneša šilumą, o kartu žmonėms išsigelbėjimą nuo bado, šalčio, nepriteklių.
Lietuvoje gyvena apie 385 rūšių paukščiai. Dauguma jų – migruojantys. Sparnuotiems keliauninkams tūkstančius kilometrų trunkančioje kelionėje tenka susidurti su daugybe netikėtumų ir pavojų, kuriuos dažniausiai sukelia blogas oras, kankinantis nuovargis, brakonierių pinklės ir ginkluoti medžiotojai.
Sužinojome, kad pagal paukščių giesmininkų „koncertų“ pradžią galima apytikriai nustatyti laiką. Labai vaizdingai buvo pateikta filmuota medžiaga apie dažniausiai sutinkamus ar arčiausiai žmogaus įsikuriančius paukštelius, čiulbančius nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Pasitikrinome, ar galime atpažinti čiulbuonėlius pagal balsus.
Kovo 25-ąją kviečiame visus prisidėti prie pasaulinės akcijos ir nuo 20.30 val. valandai laiko išjungti visą gyvybiškai nebūtiną apšvietimą. Šios akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.
Jurgita Stikliuvienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *