Klausimės paskaitos apie atliekas

6Vasario 18 d. Žiburio gimnazijoje lankėsi A. Stulginskio universiteto lektorius, Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojas dr. Žydrūnas Preikša.

Dr. Žydrūnas Preikša skaitė paskaitą apie atliekas bei jų poveikį gamtai.

Aplinkos teršimas atliekomis nėra nauja žinia. Aplinką žmonės teršdavo ir anksčiau, tačiau teršimo pobūdis buvo kitoks: kalbėta apie dūmus, suodžius, organines atliekas. Šiandieną mūsų vartotojiška visuomenė naudoja ir šalina nemažai buitinių atliekų, kurios, deja, daro ilgalaikį neigiamą ir dažnai sunkai atstatomą poveikį mus supančiai aplinkai.

Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojas pasakojo, kaip neatsakingai numestų atliekų išskiriamos cheminės medžiagos pavojingos atmosferai, paviršiniams, požeminiams vandens telkiniams, dirvožemiui. Netvarkingai laikomos atliekos darko kraštovaizdį, pūdamos skleidžia nemalonius kvapus. 3Ne tik pavojingos atliekos, tačiau ir sąlyginai nekenksmingi produktai, jiems skylant, gali užteršti vandens telkinius, o kas svarbiausia – geriamąjį vandenį. Tokia tarša neigiamai veikia ir užterštoje aplinkoje gyvenančius gyvūnus. Nesurinktos atliekos privilioja parazitus ir vabzdžius, taip sukelia realią grėsmę visuomenės sveikatai. Sąvartynuose yrant atliekoms, išsiskiria metano dujos, kurios, beje, turi nemenką reikšmę klimato atšilimui.

Dėkojame mokiniams, mokytojams bei tėveliams, kurie atvyko į paskaitą.

 Tėvų taryba

Už nuotraukas dėkojame Kevino Karpavičiaus, (Ia) tėveliui.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *