Birštono viešoji biblioteka kviečia į filmo „Upė“ pristatymą

Maloniai kviečiame balandžio 16 d. (trečiadienį) 17.00 val. į filmo „Upė“ peržiūrą ir diskusiją Birštono viešojoje bibliotekoje. „Upė“ – tai vizualiai stulbinanti dokumentinė odisėja apie tai, kaip upės formavo mūsų planetos kraštovaizdžius ir žmonijos istoriją.
Nemokamą seansą pradės ichtiologo, Tarptautinės jūrų tyrimų tarybos (ICES), Lietuvos hidrobiologų draugijos ir netrukus startuosiančio projekto „Nemunas 2.0“ projekto valdybos nario Kęstučio Skrupskelio video pristatymas. Jame jis apžvelgs Lietuvos upių būklę, žmogaus veiklos daromą poveikį joms ir pakvies įsigilinti į filme gvildenamas gamtos trapumo, tarpusavio ryšio ir atsakomybės temas.
„Derėtų suprasti, kad Nemunas Lietuvai – tai kur kas daugiau nei vanduo, energija ar žuvys, kad jo svarba krašto gamtai, istorijai, kultūrai, tautos savasčiai yra ne mažesnė kaip Nilo upės Egipto civilizacijai. Ar mūsų kraštą dar bus galima vadinti Nemuno šalimi, ar praskaidrės jo vandenys, ar Nemunas ir toliau išliks gyvybės keliu, jungiančiu įvairių šalių gamtą ir žmones – tai priklauso ir nuo mūsų visų“, – sako botanikas, biomedicinos mokslų daktaras ir „Nemunas 2.0“ ambasadorius Mindaugas Lapelė.
„Antruoju programos filmu pasirinkome „Upę“, nes jo tema Lietuvoje šiandien itin karšta ir aktuali. Viešojoje erdvėje girdėti daug diskusijų apie upių panaudą ir apsaugą, tačiau konstruktyvaus pokalbio tarp skirtingų požiūrių labai stinga. Mūsų siūlomas filmas leidžia pažvelgti plačiau – jame į upes žiūrima ne tik kaip į gyvastį, kurios tėkmė formavo pasaulį, bet ir kaip civilizacijų lopšį, žmogaus išgyvenimo sąlygą. Atrenkant filmus, mums svarbu, kad juose sudėtingos temos būtų atskleistos jautriai ir formaliai įdomiu keliu. Tikime, kad tai padeda užmegzti artimesnį ryšį su žiūrovais bei paskatinti juos apie ateitį mąstyti giliau, plačiau, nepatogiau“, – pasakoja projekto organizatorės Aistė Račaitytė ir Silvija Duoblytė.
„Sengirės kinas“ – tai kiną, aplinkosaugą ir edukaciją jungiantis projektas, kurio pagrindas – kartą per mėnesį vienu metu Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekose bei kultūros centruose rodomi dokumentinio kino seansai. Rūpestingai atrinkti filmai iš viso pasaulio apie gamtos įstabumą ir pažeidžiamumą bus rodomi kartu su juos Lietuvos kontekste aktualizuojančiais gamtos žinovų pristatymais. Filmų programą lydės gyvi susitikimai, diskusijos, ekskursijos ir kiti renginiai, atkreipiantys dėmesį į Lietuvos ekologijos būklę. „Sengirės kinas“ – tai platforma, kurioje kinas tampa įrankiu pokyčiams, o žiūrovai – pokyčių bendruomene.
Daugiau informacijos: www.sengireskinas.lt

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *