Baigėsi projekto „Kuriu – reiškia esu“ renginiai

Lapkričio 9 d. vyko baigiamasis renginys projekto „Kuriu – reiškia esu“, tęsiantis renginių, skirtų vaikams ir jų šeimoms, vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų, vaikams, turintiems negalią, tradiciją. Šeimas su vaikais iki 3 metų sukvietėme į teatro „No Shoes“ šokio spektaklį „Upė“, į kurį tėvelius ir jų mažuosius vaikus aktoriai Raimondas Klezys ir Paulius Prievelis, režisierė Ieva Jackevičiūtė įtraukė ir jie tapo spektaklio bendrakūrėjais.
Muzikos, šokio, vaidybos, improvizacijos sūkuryje žiūrovai pasinėrė į fantazijos ir kūrybos erdves. Vaikai be galo kūrybingi ir turi neišsenkančios energijos, todėl lengvai pasileido prie įsivaizduojamos upės krantų ir žaidė: mėtė akmenukus į vandenį, maudėsi jos skaidriuose vandenyse, nardė kartu su žuvytėmis, svajojo plaukiodami laiveliuose, kai upę užtraukė ledas, išbandė jo tvirtumą, pajuto sniego skonį, rinko pavasarinius ledo gurvuolius. Muzikos garsai imitavo metų laikus, kūrė atitinkamą nuotaiką, aktoriai žiūrovus profesionaliai vedė patyriminiais keliais ir žadino teigiamus potyrius bei emocijas. Buvo gražu, linksma, iš šio mistinio pasaulio vaikams nesinorėjo išeiti tuoj pat, todėl bibliotekoje vartė paveikslėlių knygas, suposi linguoliukais, iš plastikinių kilimėlių statė savo namus ir kūrė savąsias upes.
Skaitymo skatinimo projektas „Kuriu – reiškia esu“ buvo įdomus ir vaikams, ir suaugusiesiems. Įvyko 6 renginiai su kultūros, literatūros ir meno profesionalais. Rašytojas Nerijus Laurinavičius su aktore Judita Šmitaite-Laurinavičiene teatralizuotame rašytojo knygos „Vaisių ir daržovių pasakos“ skaityme diskutavo su dalyviais ir apie sveiką mitybą, vaisių bei daržovių naudą. Žurnalistė, rašytoja Jolanta Vitkutė, pakalbėjusi apie savo knygą „Ilgas murmisiukų šeštadienis“ ir skaitymo naudą, įtraukė į spalvinimo kūrybines dirbtuves „Murmisiukai eina į svečius pas Birštono kurorto vaikus“. Autorinę programą – kūrybines dirbtuves „Linksmoji monotipija“ – vedė dailininkė-iliustruotoja, pasakų vaikams rašytoja Sigutė Ach, menininkas Gluosnis Abramavičius, leidyklos „Nieko rimto“ vadovas Arvydas Vereckis. Birštoniečiai meilę savo miestui išreiškė kurdami Birštono simboliką, miniatiūras, mokėsi monotipijos technikos. Į mokslo pasaulį dalyviai nukeliavo kartu su rašytoja, mokslininke Urte Starkevič ir dailininku Simonu Kvintu. Autorė skaitė ištraukas iš savo knygos „Mikropolis. Pašėlę bakterijų nuotykiai žmonių pasaulyje“, edukacijoje-laboratorinėse dirbtuvėse dalyviai susipažino su mikroorganizmų pasauliu. Rašytojas dr. Gediminas Beresnevičius, pristatydamas savo knygą „Sukurk kroodilą“, pakvietė susimąstyti, kaip ir kokių kūrybinių iššūkių reikia susprogdinti vidinio kalėjimo sienas, išlaisvinti kūrybiškumą, vaikai, padedami savo tėvelių, atliko praktines kūrybiškumo užduotėles.
Pažintis su literatūros ir meno kūrėjais praplėtė dalyvių kultūrinį akiratį, knygų pristatymai ir jų ištraukų skaitymai atvėrė platų knygų pasaulį, kuris analogiškas tikrajam gyvenimui. Žaidybiškos veiklos, dirbtuvės ir edukacijos skatino fantazuoti, kurti. Projektas parodė, kad aktyvios, įtraukios ir kūrybiškos veiklos vaikams ir jų šeimoms yra reikalingos, nes suteikia galimybę savirealizacijai, turiningam laisvalaikiui ir skatina domėtis skaitymu.
Labai džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Birštono savivaldybei už finansinį rėmimą, kuris leido organizuoti projekto „Kuriu – reiškia esu“ renginius, už paramą, sklaidą, kuri labai padėjo sukviesti į renginius, projekto partneriams: UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“, Birštono turizmo informacijos centrui, Nemajūnų dienos centrui tariame ačiū už bendradarbiavimą.
Birštono viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *