Arūno Valančiaus keramikos paroda „Tarp chaoso ir aiškumo“ Birštone

Birštono muziejuje atidaryta Arūno Valančiaus keramikos paroda „Tarp chaoso ir aiškumo“, kviečianti lankytojus pasinerti į unikalią meno ir meditacijos sintezę. 57 metų meditacijos praktikas ir terapeutas Arūnas Valančius keramiką suvokia ne tik kaip kūrybinę veiklą, bet ir kaip būdą atrasti vidinę ramybę bei harmoniją. Jo darbai išsiskiria ypatingu požiūriu į kūrybos procesą, kuriame rezultatas tampa antriniu elementu, o dėmesys sutelkiamas į patį kūrybinį veiksmą.
Valančiaus kūryboje svarbiausias aspektas yra meditacinis susitelkimas. Jis tiki, kad procesas, atliekamas be įtampos ir be galutinio rezultato siekimo, leidžia meistrui atskleisti tikrąjį potencialą. Kuriant keramikos darbus, lengvumo ir ramybės būsena tampa pagrindu spontaniškumui, eksperimentams ir kūrybinei laisvei. Šis požiūris leidžia Valančiui sukurti unikalius meno kūrinius, kuriuose jaučiama harmonija tarp chaotiškų, nekontroliuojamų elementų ir tiksliai apibrėžtų formų.
Šiuo metu eksponuojami Valančiaus keramikos darbai įkvėpti korėjietiškos „Mėnulio indo“ (Moonjar) formos. Ši tradicinė porceliano forma, gimusi Džoseonų dinastijos laikais, laužo tradicinius keramikos kanonus – įprastai indai turi platų pagrindą ir siaurą angą, tačiau „Mėnulio indas“ išsiskiria platesne anga ir siauresniu pagrindu. Tai sukelia intrigą bei suteikia paslaptingumo jausmą. Arūno kūryboje ši forma tampa meditatyvaus proceso dalimi, kuriame svarbiausia yra ne rezultatas, o pati kūrybos kelionė.
Arūno Valančiaus keramika – tai daugiau nei tik meno kūriniai. Kiekvienas darbas – tai meditacinis patyrimas, kuriame atskleidžiama subtili pusiausvyra tarp chaoso ir tvarkos, tarp nenuspėjamumo ir aiškių formų. Tai menas, kviečiantis ne tik grožėtis, bet ir apmąstyti – kaip medžiagos, formos ir procesai gali susijungti į vientisą, harmoniją atspindintį kūrinį.
Parodą galite aplankyti Birštono muziejuje (Vytauto g. 9, Birštonas) iki gruodžio 8 d. Nepraleiskite progos pamatyti šių unikalių keramikos kūrinių ir pasinerti į meditacinį meno pasaulį, kuriame chaosas ir aiškumas tampa vienu.
Irma Kereišienė
Birštono muziejaus muziejinės veiklos administratorė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *