Vakaras su Justino Marcinkevičiaus kūryba

Birštono kurhauze vyko poezijos ir muzikos vakaras, kuriame aktorė Dalia Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis atliko autorinę programą pagal poeto Justino Marcinkevičiaus baladžių poemą „Devyni broliai“.
Menininkų duetas poezijos, padainavimų ir V. Labučio muzikos sinteze sukūrė sakralią vakaro nuotaiką. Giliamintiškas, mitologizuotas, lietuvių tautosaką stilizuojantis J. Marcinkevičiaus kūrinys, be galo įtaigiai ir talentingai perteiktas D. Jankauskaitės, iššaukė tylias, kupinas istorinės praeities refleksijas, prisiminimų bangas. Tokie širdžiai artimi pasidūsavimai, raudos asocijavosi su senovės lietuvių vakarais, kuriuose bedirbant, besišnekučiuojant, vaikams aplink bešmirinėjant būdavo čia ir dabar išdainuojamas, išraudamas, išpasakojamas gyvenimas, vargai ir rūpesčiai – savotiška meditacija, po kurios žmogus pasijaučia stipresnis, tvirtesnis, palengvėjęs ir apvalęs sielą.
Gyvu žodžiu, rašytiniu ar sakytiniu, saugome mūsų tautos istoriją, iškiliuosius. Nenorėjo J. Marcinkevičius sau paminklinių biustų ar skulptūrų, jam brangus buvo medis, pasibuvimai gamtoje – renginio pabaigoje atkreipė dėmesį poetą pažinojusi ir su juo ne kartą bendravusi Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, todėl Birštone bus sukurtas skverelis poetui, pasodinta vyšnių, alyvų.
„Devynis brolius“ šviesios atminties kardinolas Vincentas Sladkevičius pavadinęs „Baltąja Evangelija“. D. Jankauskaitė ir V. Labutis renginio metu ją nepaprastai įspūdingai perskaitė.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *