Birštono savivaldybės tarybos posėdyje

Kovo 14 dieną posėdžiavę Birštono savivaldybės tarybos nariai buvo vieningi, todėl dauguma darbotvarkėje numatytų klausimų priimti vienbalsiu sprendimu. Diskusijų būta tik dėl Birštono PSPC paslaugų kainų, diskusijos metu nepriėjus prie vieningo sprendimo, klausimą nuspręsta atidėti kitam posėdžiui.

Pristatytos kultūros, sporto, švietimo įstaigų ataskaitos
Kone pusę posėdžio Taryba skyrė dėmesį kultūros, sporto ir švietimo įstaigų ataskaitoms už 2023 metus. Trumpas ataskaitas, kuriose atsispindėjo visų praėjusių metų darbas, Tarybai pristatė 8 įstaigų – Birštono viešosios bibliotekos, Kultūros centro, muziejaus, Sporto centro, lopšelių-darželių „Vyturėlis“ ir „Giliukas“, Birštono gimnazijos ir Meno mokyklos – vadovai. Savo pranešimuose vadovai trumpai ir aiškiai pristatė, kaip praėjusiais metais sekėsi siekti išsikeltų tikslų, aptarė įstaigose organizuojamas veiklas, renginius, statistinius duomenis, iš kurių matyti, jog Birštono įstaigos keičiasi, atsinaujina ir auga. Tiesa, kyla ir iššūkių, ypač švietimo srityje, mat, pasak lopšelių-darželių „Vyturėlis“ ir „Giliukas“ vadovų Almanto Jakimavičiaus ir Reginos Gustaitienės, darželiuose mažėja vaikų skaičius, taip pat įvairių iššūkių švietimo įstaigose kelia ir pasikeitusios ugdymo programos.

Tarybai pristatyta visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita
Kovo 14 dieną vykusiame posėdyje taip pat patvirtinta 2022 m. Birštono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita. Anot Kauno rajono visuomenės sveikatos (VSB) biuro direktoriaus Lauryno Dilio, vienas iš esminių rodiklių, matuojančių bendrą sveikatingumo ir socialinio gyvenimo situaciją – tai vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Lyginant 2021–2022 metų duomenis, 2022 m. Birštono savivaldybėje tikėtina vidutinė gyvenimo trukmė padidėjo net 4 metais, tad 2022 m. gimęs birštoniškis, tikėtina, nugyvens 78,3 m. ir tai yra 2,5 m. ilgiau nei šalies vidurkis, kuris yra 75,8 m. Direktoriaus teigimu, pagal vidutinę tikėtiną gyvenimo trukmę, Birštono savivaldybės rodikliai yra geriausi visame Kauno regione. Palyginti su kitomis Kauno regiono savivaldybėmis, Birštono savivaldybėje 2022 m. taip pat fiksuoti geriausi ilgalaikio nedarbo lygio, traumų ir mirčių transporto įvykiuose, taip pat mirtingumo nuo išorinių priežasčių ar priežasčių, susijusių su alkoholio vartojimu, rodikliai. Tačiau pagal prevencinių programų veiklos apimčių netolygumus Birštono savivaldybės rezultatai, deja, yra vieni prasčiausių.

Pritarta dalyvavimui projektuose
Taryba pritarė Birštono sporto centro projektui „Atviras Birštono sporto centro daugiafunkcis teniso aikštynas“, kuriuo Sporto centrui sudarytos sąlygos dalyvauti 2024 m. sporto bazių pagerinimo projektų konkurse bei užsitikrinti Birštono savivaldybės bendrąjį finansavimą projektui. Projekto įgyvendinimo metu planuojama atnaujinti teniso aikštelių dangas, esančias Kęstučio g. 14A, pakeisti tvorą ir įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Posėdyje taip pat pritarta Birštono turizmo informacijos centro dalyvavimui bendrame Interreg Lietuvos-Lenkijos programos projekte, kuris prisidės prie Birštono, kaip darbostogų kurorto, reprezentacijos.

Kiti klausimai
Posėdžio metu pritarta ir Birštono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių vykdymo 2023 metų ataskaitai, taip pat UAB „Birštono šiluma“ akcijų pirkimui iš bendrovės akcininkų. Taryboje nustatytos Birštono miesto tvarkymo tarnybos teikiamų paslaugų kainos, patvirtintos pantoninių prieplaukų įrengimo taisyklės, apsvarstyti kiti klausimai.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *