„Aš augu Lietuvoj, šalelėj mylimoj“

„Tu – mano rytas saulėtas ir linksmas,
Mamos daina ir pasaka sekta.
Tu – mano kelias vaikiškas, bet tvirtas,
Tu – mano, mano Lietuva“
(„Mažieji šnekoriai“)
Tokiais žodžiais pradėjome jau tradiciniu tapusį Birštono l/d „Giliukas“ respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, eiliuotų pasakų konkursą „Aš augu Lietuvoj, šalelėj mylimoj“, kurio tema „Sueiliuokim pasakėlę“. Pagrindinis šio konkurso siekinys – vaikų kalbos, drąsos, sceninės laikysenos ugdymas, atminties lavinimas ir meilės Tėvynei skiepijimas.
Jau trečius metus kopiame į raiškaus žodžio kalnelį: organizuojame, dalyvaujame respublikiniuose, tarptautiniuose skaitovų konkursuose, šventėse. Šiais metais mūsų konkursas „užaugo“ iki respublikinio konkurso lopšelyje/darželyje „Giliukas“. Eilėraščių šventė vyko dviem etapais. Kovo 5 d. įvyko pačių stipriausių ir drąsiausių dalyvių konkursas. Kovo 6 d. šventėje susitiko skaitovai, kurių bandymai yra dar labai netvirti ar reikalaujantys logopedo pagalbos, bet ryžtingi. Nugalėtojais tapo visi. Buvo daug džiaugsmo ir dovanų. Konkurso skaitovai pasiskirstė pirmas, antras bei trečias vietas. Ir konkurso, ir šventės dalyviai buvo apdovanoti „ąžuolo giliuko“ medaliais, padėkos raštais bei gerbiamo poeto Kęstučio Ivinskio eiliuotomis pasakų knygelėmis su parašu ir palinkėjimu. Tai ir užaugus sušildys prisiminimais apie mažo žmogučio didelius darbus, apie pirmuosius žingsnius į viešą sceną, apie įveiktą baimę ir užaugintą drąsą. Džiugi žinia buvo ir ta, jog gerbiamas poetas Kęstutis Ivinskis atvyko į mūsų konkursą, pats įteikė vaikams knygeles bei pradžiugino naujos knygelės turiniu ir palinkėjo drąsos ateityje. Konkurse dalyvavo Birštono l/d „Vyturėlis“, Garliavos l/d „Obelėlė“, Kauno l/d „Rasytė“, Prienų l/d „Pasaka“ bei l/d „Giliukas“ ugdytiniai. Sėkmės skaitovams palinkėjo l/d „Giliukas“ direktorė Regina Gustaitienė bei mūsų vertinimo komisijos nariai: Kristina Šalčiūtė – Birštono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji kalbos tvarkytoja, Birštono vienkiemio filialo bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė, tėvelių atstovė Goda Tokerė, l/d „Giliukas“ logopedė Angelė Vasiliauskienė.
Tikime, kad ir ateityje meninis skaitymas bus puoselėjamas, taps gražia tradicija. O lietuvių kalbos grožis skleisis vaikų lūpomis.
Nuoširdus AČIŪ dalyvavusiesiems.
Birštono miesto l/d „Giliukas“ vyresnioji mokytoja
Rima Lankevičienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *