Metų projektas – paminklinė skulptūra, skirta Stakliškių krašto partizanams ir jų rėmėjams atminti

„Gyvenimo“ redakcija tradiciškai Prienų krašto žmones pakvietė prisiminti svarbiausias praėjusių metų iniciatyvas ir Metų projekto rinkimuose atiduoti savo balsą už, jų nuomone, ryškiausius ir prasmingiausius rajone nuveiktus darbus. Šiemet daugiausia skaitytojų balsų sulaukė istorinės atminties paminklinės skulptūros, skirtos Stakliškių krašto partizanams ir jų rėmėjams atminti, idėja.
Stakliškių Atminties kalnelyje įkurdinta Angelo skulptūra – tai seniūnijos ir bendruomenės idėja, sulaukusi didžiausio gyventojų palaikymo Prienų rajono savivaldybės paskelbtame dalyvaujamojo biudžeto konkurso rajono apylinkių kategorijoje.
Ši skulptoriaus Zigmo Buterlevičiaus sukurta skulptūra ne tik puošia Stakliškių miestelį ar įprasmina Atminties kalnelį, bet ir kviečia gyventojus ir turistus prisiminti žiaurią mūsų kraštuose vykusią partizaninę kovą bei už Lietuvos laisvę savo gyvenimą ir gyvybę paaukojusius didvyrius. Ir kaip skulptūros atidengimo ceremonijoje vylėsi Stakliškių seniūnijos seniūnė Nijolė Ivanovienė, tikimasi, kad nuo šiol tai bus puiki erdvė minėti valstybines šventes, atmintinas datas, kitus svarbius įvykius, organizuoti netradicines pamokas, krašto pažinimo edukacijas ir kitas veiklas.

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *