Vasaros skaitymai Birštono viešojoje bibliotekoje

Birštono viešoji biblioteka organizavo Vaikų vasaros poilsio programą, skaitymus „Kas žmogiuko širdyje“ visiems vaikams, taip pat vaikams iš socialiai remtinų ir socialinę riziką patiriančių šeimų, pagal Birštono savivaldybės Vaikų vasaros poilsio organizavimo programą, finansuojamą Birštono savivaldybės. Šiemet stovykla pagrįstai skirta poeto, pedagogo Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms, prisimenant, kad 1984 m. rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“ apdovanota tarptautiniu  H. K. Anderseno diplomu, įrašant A. Matutį į premijuotų rašytojų garbės knygą. Rašytojo sukurti herojai aktualūs ir šiandienos vaikams, nes skatina mylėti Tėvynę, tėvus, tausoti gamtą, nelikti abejingiems gamtos niokojimui. Į tai atsižvelgta 2023 m. birželio–rugpjūčio mėnesiais organizuojant veiklą. Įvyko 10 renginių Birštono viešojoje bibliotekoje, Vienkiemio ir Nemajūnų padaliniuose. Papildomai Birštono viešojoje bibliotekoje skaitymams surengta literatūrinė paroda „Kas žmogiuko širdyje“, taip pat vyko tradicinė ir labai mėgiama jaunųjų skaitytojų Joninių vainikų pynimo edukacija.
Vasaros skaitymų programa įtraukė vaikus į kultūringą ir turiningą vasaros poilsį su knyga. Vaikai dalyvavo aktyviose, kūrybiškose, kompleksinėse, kuriose buvo derinami inovatyvūs ir tradiciniai ugdymo metodai, veiklose: skaitymuose ir kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose ir edukacijose, edukacinėje ekskursijoje, ugdančiose pozityvią socializaciją, mažinančią socialinę atskirtį, skaitymo įgūdžius, atsakingumą, iniciatyvumą, empatiją, komunikacijos, kritinio mąstymo kompetencijas per saviraiškos įvairovės ir laisvės pasirinkti pasiūlą. Vienas svarbiausių renginių konstruktų – skaitymai A. Matučio knygų: „Kas žmogiuko širdyje“, „Tai margumai genelio“, „Žilo šilo darbininkai“, „Bruknės karoliai“ ir kitų rašytojų tekstų, kurie leido pagilinti žinias apie Birštono apylinkių florą ir fauną, kraštovaizdį, Lietuvos gamtą, mokė pažinti miškus, inspiravo diskusijas apie jų saugojimo reikšmę, ekologiją, žadino meilę Gimtinei ir ugdė patriotizmą ir pasididžiavimą savo Tėvyne. Svarbi ir labai reikalinga renginių dalis buvo kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos, kuriose vaikai individualiai ir grupėse, žaisdami, kurdami, svajodami, pasitelkdami savo fantaziją ir išmonę atliko įvairiausias užduotis, gamino darbelius, kūrė nuostabų koliažo plakatą, piešė mylimus žvėrelius, paukštelius, miško gėrybes. Neišdildomą įspūdį paliko edukacija pas projekto partnerį – Nemuno kilpų regioninio parko Birštono lankytojų centrą, kurią vedė Nemuno kilpų regioninio parko grupės lankytojų centro administratorė Rosita Dargienė. Daug pozityvių emocijų suteikė emocijų atpažinimo dirbtuvės su projekto partnere, psichologe Brigita Gelumbauskiene. Paminėdami 100-ąsias A. Matučio gimimo metines vaikai susipažino su pedagogo, poeto asmenybe iš renginių vedėjų pasakojimų ir vaizdo įrašo „Vaikų poetas Anzelmas Matutis“.
Vaikų vasaros poilsio programos veiklose, skaitymuose dalyvavo 138 dalyviai: vaikų – 119, suaugusiųjų (tėvelių, senelių) – 19.
Vasaros skaitymai, skatinantys laisvalaikį leisti su knyga, suteikiantys vaikui galimybę patirti skaitymo ir kūrybos džiaugsmą, ugdantys jaunąjį skaitytoją, bibliotekoje suorganizuoti jau 19-tą kartą.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *