„Vaikų linijoje“ savanoriaujanti Toma svajoja įsteigti labdaros fondą vaikams

Kiek daugiau nei pusę metų emocinę pagalbą telefonu ir internetu vaikams teikiančioje tarnyboje „Vaikų liniją“ darbuojasi nauja paauglių savanorių patarėjų komanda, padedanti tarnybai geriau suprasti vaikus, jų poreikius bei atrasti patogiausius būdus komunikuoti. Tarp 13-kos veiklių, atsakingų, kito emocinei savijautai ir problemoms neabejingų jaunų žmonių – ir septyniolikmetė jiezniškė Toma Tamulynaitė.
„Vaikų linijos“ savanorių gretas Toma, paskatinta Jiezno gimnazijos socialinės pedagogės Rasos Valatkaitės, papildė dar praėjusių metų gruodį. Kaip juokauja pati savanorė, tuomet ji tiesiog griebė pirmą jautį už ragų, tačiau iš karto nujautė, jog ši patirtis tikrai atneš ką nors gero.
Ir ta nuojauta Tomos neapgavo, mat vos 8 mėnesius savanoriška veikla užsiimanti mergina jau dabar drąsiai tvirtina, kad savanorystė „Vaikų linijoje“ jai ne tik leido nuveikti didelių ir prasmingų darbų, bet ir padėjo susipažinti su savimi.
Anot Tomos, naujai suburtos patarėjų komandos tikslas – padėti tarnybai būti arčiau vaikų, kuriems reikalinga emocinė parama. Todėl veikli mergina su kitais bendraminčiais ne tik prisideda prie tarnybos komunikacijos planų kūrimo, bet ir yra patariamasis balsas vaikus konsultuojantiems savanoriams patyčių, smurto ir kitais jaunajai kartai jautriais klausimais.
Kaip sakoma, nuoširdus, su meile atliekamas darbas niekada nelieka nepastebėtas, kaip ir neliko nepastebėtas Tomos indėlis į „Vaikų linijos“ veiklą. Vaikų linijai bendradarbiaujant su Švedijos organizacija „Friends“, už savo atsakomybę ir nuoširdų darbą būsima Jiezno gimnazijos abiturientė buvo paskirta atstovauti Lietuvos vaikų interesams tarptautinėje konferencijoje, kurioje iš viso dalyvavo 11 jaunuolių iš Baltijos ir Skandinavijos šalių. O lapkričio mėnesį Toma planuoja vykti į JAV vyksiančią konferenciją, kurioje kartu su mokslininkais, psichologais ir kitais ekspertais bus aptarti Švedijoje vykusios konferencijos rezultatai.
Švedijoje vykusiame darbiniame susitikime Toma su kitais jaunuoliais iš Baltijos ir Skandinavijos šalių analizavo technologijų amžiaus problemą – patyčias ir smurtą virtualioje erdvėje. Jaunosios kartos atstovės įsitikinimu, patyčios ir seksualinis priekabiavimas internete apskritai yra kone dažniausios problemos, su kuriomis šiais laikais susiduria vaikai ir paaugliai. Švedijoje vykusios konferencijos metu paaiškėjo, jog statistiškai daugiausia patyčių vienaip ar kitaip išvysto visai ne vaikai, o patys suaugusieji. Taigi, kaip sako septyniolikmetė, posakis „Viskas prasideda šeimoje“ – ne iš piršto laužtas, o mandagaus elgesio taisykles virtualioje erdvėje reikėtų priminti ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.
Paklausta, kokį esminį patarimą iš savo, kaip jauno žmogaus, perspektyvos galėtų duoti tėveliams ir kitiems žmonės, bendraujantiems su jaunąja karta, Toma atvirauja, jog svarbiausia ne peikti, priekaištauti ar kritikuoti, o suprasti, jog kiekviena karta yra kitokia. „Mes (jaunimas, – aut.p.) nesame ir niekada nebūsime tokie, kokie buvo mūsų tėvai, mokytojai ar seneliai, mūsų kitokie hobiai ir kitoks gyvenimo ritmas. Taigi kalbėkitės ir supraskite vienas kitą, bendraukite su savo vaikais kaip su lygiaverčiais pašnekovais. O jei pastebėjote pasikeitusį vaiko elgesį, nepulkite priekaištauti, tiesiog prieikite, apkabinkite, paklauskite, kaip jis laikosi“, – savo pastebėjimais dalijasi „Vaikų linijos“ patariamoje komandoje dalyvaujanti Toma.
Kitą visuomet pasiruošusi išklausyti, empatiška, savo laiką vaikų gerovės labui skirianti mergina šiuo metu jau puoselėja ir ateities planus, mat ateinantys mokslo metai Tomai – paskutinieji.
Būsima abiturientė atvirauja, jog ilgai puoselėtą svajonę studijuoti psichologiją atidėsianti į šalį, tačiau, pakėlusi sparnus iš Jiezno, Toma ir toliau planuoja savanoriauti „Vaikų linijoje“, tik jau ne patarėjų komandoje, o karštoje linijoje. Na, o kiek tolimesnėje ateityje veikli mergina svajoja sukurti savo verslą ir įsteigti labdaros fondą likimo nuskriaustiems vaikams ar vienišiems senoliams.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *