Konkursas „Būk saugus“ padėjo pasiruošti vasaros atostogoms

Ilgiau nei du dešimtmečius 1–12 klasių Lietuvos mokiniai tradiciškai varžosi pavasarį rengiamame konkurse „Būk saugus“. Tai lyg pasiruošimas vasarai, atostogų metui, užtvirtinant įgytas saugaus elgesio žinias ne tik kasdienėse situacijose, vykstant automobiliu prie ežero ar pas draugus, bet ir netikėtose situacijose – gelbėjant ar padedant sužeistam draugui ar kitam šalia esančiam žmogui. Konkurso tikslas – ugdyti poreikį tobulinti žmogaus saugos gebėjimus, formuojant vaiko saugaus elgesio įgūdžius, ugdant gebėjimą naudotis pagrindiniais saugaus eismo įgyvendinimo būdais, gebėjimą orientuotis ekstremalių situacijų metu, panaudojant visas galimas apsaugos priemones, užtikrinant savo ir šalia esančių žmonių saugumą, bei skatinti sveiką gyvenseną.
Šį kartą konkursas „Būk saugus 2023“ vyko Birštone, kur sugužėjo 30 komandų (dalyvavo ir septynios nepilnos sudietės komandos, kurios nebuvo vertinamos) iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų(Alytaus, Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Prienų, Kalvarijos ir Birštono). Deja, keletui komandų nepavyko atvykti dėl transporto užimtumo ir trūkumo.
Renginyje komandos turėjo įvykdyti paskirtas užduotis, kurias parengė ir padėjo įgyvendinti įvairių tarnybų ir įstaigų atstovai: saugaus eismo praktines užduotis pagal amžiaus grupes – Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono ir Prienų rajono policijos komisariatų pareigūnai, civilinės saugos praktinę užduotį – Birštono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, sveikos gyvensenos užduotį – UAB „Šypsenos akademija“, saugaus eismo praktinę užduotį būsimiems vairuotojams (8–12 kl.) – Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA“, pirmosios pagalbos praktinę užduotį – Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro specialistų komanda, priešgaisrinės saugos užduotį – PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Oras nedžiugino, bet komandos gerai praleido laiką, pasitikrino žinias, sužinojo, kur dar reikia tobulėti ir ko pasimokyti. Visi dalyviai su gera nuotaika ir įspūdžiais įveikė užduotis, taip pat apsilankė Birštono kurorte. Tie, kurie dar turėjo jėgų ir noro dalyvavo orientaciniame žaidime ir susipažino su Birštonu dar iš arčiau.
Konkurse buvo išrinktas geriausių komandų trejetukas. Tad, suskaičiavus balus, laimėjusios komandos vėl susitiko Birštone, Sporto ir sveikatingumo centre organizuotoje apdovanojimų ceremonijoje.
1–4 klasių grupėje geriausia pripažinta – Birštono gimnazijos komanda, vadovaujama Virginijos Urbanavičienės, antri – Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos komandos mokiniai su vadove Raimonda Šilale, treti – Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai su vadove Virginija Abramavičiene.
Viduriniojoje 5–8 klasių grupėje laimėjo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai su vadovėmis Ina Raškevičiene ir Edita Kubiliene, antroji vieta atiteko – Marijampolės Marijonų gimnazijos mokinių komandai, vadovaujamai Irmos Mockevičiūtės, ir trečioji vieta – Kalvarijos savivaldybės Akmenynų pagrindinės mokyklos mokiniams su vadove Skirma Čipliene.
Vyriausių mokinių, 9–12 klasių grupėje, daugiausia balų surinko ir pirmąją vietą iškovojo Kauno rajono Raudondvario gimnazijos mokiniai su vadove Jovita Turkuviene, vos 2 taškais nusileido ir antrąją vietą užėmė, Birštono gimnazijos mokiniai, vadovaujami Ingridos Mieliauskaitės, trečia vieta atiteko Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos mokiniams ir vadovei Gintarei Zdanavičienei.
Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA“ skyrė atskirą apdovanojimą – taurę – už geriausiai atliktą saugaus eismo praktinę užduotį, kurią puikiai atliko merginų komanda iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos (vadovė Vida Blinstrubaitė).
Visoms nugalėtojų komandoms buvo įteikti konkurso rėmėjų įsteigti prizai.
Galime pasidžiaugti, kad ir pradinukai, ir vyresnieji mokiniai yra gerai pasirengę vasarai, sugebės padėti ne tik sau ar savo artimui, bet ir kitam žmogui, kuriam bus reikalinga pagalba.
Konkurso idėjas realizuoti padėjo renginio organizatoriai: Kauno miesto žmogaus saugos mokytojų metodinis, Kauno švietimo inovacijų centras, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariatas, VŠĮ „Būk saugus LT“, Birštono savivaldybė ir partneriai, tai – PAGD prie VRM Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, Radijo stotis „Tau“, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA“, UAB „Topo grupė“, UAB „Šypsenos akademija“, Kauno technikos kolegija. Taip pat prisidėjo savanoriai – Birštono jaunimas ir jaunieji Birštono ir Prienų policijos rėmėjai.
Konkurso nugalėtojams prizus ir apdovanojimus skyrė VšĮ „Būk saugus LT“, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariatas, UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras, „Pramogų kalnas“ Birštone (vasaros rogučių trasa), „Smagu lipti“, VšĮ „Tulpės“ sanatorija, „Birštono tours“, „Čiulba ulba“ pramogos, Birštono sakralinis muziejus, UAB „Aipek”, Prienų rajono ir Birštono laikraštis „Gyvenimas“, „Nemuno turas“ Birštone, Birštono savivaldybė.
Milda Mardosienė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *