Birštono gimnazijoje vyko pradinukų vasaros stovykla „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu 2023“

Birštono gimnazijos pradinukai stovyklavo Birštono gimnazijos inicijuotoje patyriminėje vaikų vasaros stovykloje „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu 2023“. Stovyklos veiklas finansavo Birštono savivaldybė, tėveliai mokėjo dalį lėšų už vaikų maitinimą. Birštono gimnazija jau keletą metų gilinasi į patyriminio ir savivaldžio ugdymo(si) metodikas, siekdama sukurti galimybę kiekvieno ugdymo(si) proceso dalyvio individualiai ūgčiai. Patyriminė veikla – atradimų pagrindas, įrankis, kuris padeda vaikams išmokti mokytis, smagus įtraukiantis užsiėmimas, sukuriantis galimybę visiems patirti sėkmę, kažką atrasti, išsiaiškinti.
Stovyklos „Ilsiuosi, tyrinėju, atrandu“ veikla tęstinė. 1–4 klasių mokinių vasaros stovykla jau tapo tradicine, vykdoma 14-tus metus. Kasmet pasirenkamos aktualiausios ugdymui stovyklautojų veiklos kryptys, todėl antrus metus tikslingai rinkomės pažintinę patyriminę veiklą. Sėkmingai įgyvendinome visus užsibrėžtus tikslus ir uždavinius. Programa pasirodė patraukli ir įdomi vaikams. Buvo ugdomos mokinių socialinė, pažinimo, kūrybiškumo kompetencijos. 18-ka pradinių klasių aktyviausių ir geriausiai besimokančių mokinių galėjo turiningai praleisti laiką, susipažinti su įvairiomis patyriminėmis veiklomis: sekė gamtos pėdsakais Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus organizuotoje edukacijoje, eksperimentavo, dalyvavo šokolado, tirpalų vaivorykštės ir kitų vandens telkinių PH edukacijose Alytaus STEAM, Kauno VDU botanikos sode, susipažino su pasaulio kultūromis, dalyvaudami Kauno PC Mega edukacijoje, lankydami Prienų ir Birštono miesto pažintines vietas, keliavo. Taip mokiniai įgijo papildomų žinių, išmoko ir išbandė daug naujų dalykų, turėjo galimybę neformalioje aplinkoje pabendrauti su mokytojais, kartu eksperimentuoti.
Dėkojame Birštono savivaldybei už skirtą finansavimą, mūsų mažiesiems stovyklautojams – už jų puikią nuotaiką, visiems stovyklos vadovams – už atsakingai atliktą darbą. Linkime visiems puikios vasaros, kupinos nepamirštamų, džiugių įspūdžių.
Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *