Kalboje gimtojoj – tautos dvasia ir gyvybė

„Tegul tavo apsilankymai bibliotekoje sukelia kuo geriausius prisiminimus. Tegul knygų apsuptyje atrasti nauji pasauliai įkvepia vaizduotę ir norą pažinti pasaulio paslaptis“. Tokiais žodžiais gegužės 5 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje prasidėjo rytmetys vaikams „Kalboje gimtojoj — tautos dvasia ir gyvybė“, skirtas skaitymo  skatinimo projekto „Lietuva skaito“, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.
Į renginį atskubėjo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Ančiukų“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Joana Kliucevičiene bei auklėtojos padėjėja Agne Mielaikiene.
Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė supažindino dalyvius su akcija „Lietuva skaito“, papasakojo vaikams apie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Vaikai susipažino su lietuvių autorių knygelėmis, klausėsi ištraukų iš Justino Marcinkevičiaus knygos „Mano knygelės“, „Grybų karas“, Zitos Gaižauskaitės knygos „Žiogas pievoj vasarojo“. Auklėtoja Joana Kliucevičienė skaitė Zitos Gaižauskaitės knygą „Kiškio lopšinė“. Dalyviai žiūrėjo filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“. Iš jo vaikai sužinojo, kodėl buvo draudžiama lietuviška spauda, ir kaip žmonės kovojo, kad neišnyktų lietuviškas žodis.
Gražina Andrulevičienė
Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinio vyresn. bibliotekininkė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *