Miškininkai kartu su policijos pareigūnais dovanos kalėdinius medelius – skelbiama prevencinė akcija „Eglutė“

Artėjant Kalėdoms, kai gyventojai savo namus pradeda puošti eglutėmis ir kitais kalėdiniais medeliais, miškininkai, kartu su Lietuvos policija nori priminti, jog miške, kaip ir keliuose, galioja taisyklės, kurių laikydamiesi šventes sutiksime saugiai. Gruodžio 16 d. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose prie pagrindinių įvažiavimų į miškus bus stabdomos transporto priemonės, o vairuotojams dovanojami Valstybinių miškų urėdijos išauginti kalėdiniai medeliai.
„Didžiausios metų šventės jau čia pat, tad namų jaukumui sukurti norime padovanoti tikrų, natūralių eglių, užaugintų įmonės medelynuose. Kartu su Lietuvos policijos pareigūnais skatiname laikytis taisyklių lankantis miške – kirsti eglaites ar jų šakas draudžiama, jas įsigyti galima prekybos vietose. Šią akciją vykdome jau antrus metus iš eilės, jos paskirtis – prevencinė, norime priminti žmonėms apie taisykles miške ir keliuose bei pasidalinti Kalėdų džiaugsmu, dovanojant kiekvienam vairuotojui po eglutę“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad policija jau antrus metus iš eilės mielai jungiasi prie šios prevencinės akcijos. „Tikiuosi, kad gauta simbolinė eglutė pradžiugins šeimą, o dauguma jų bus išsaugotos iki pavasario ir bus pasodintos“, – sako policijos vadovas.
Policijos pareigūnų ir miškininkų ekipažai penktadienį prevencinius veiksmus vykdys prie įvažiavimų į miškus – kalėdinės eglutės miško lankytojams bus dalinamos šalia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų.  
Kasmet miškininkai nustato vis mažiau savavališkų miško kirtimų ir pažeidimų, kai gyventojai miške nusikerta eglutę ar žalodami spygliuočius nulaužia jų šakas. Tokios žaizdos medžiui gali būti mirtinos. Todėl kasmet miškininkai taip pat rengia ir tradicija tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu, skatinant tvarų miško išteklių naudojimą, išdalinama apie 100 000 eglišakių. Šiais metais akcija vyks gruodžio 20 d. visoje Lietuvoje, miestų ir miestelių aikštėse.
Žiemos laikotarpiu Valstybinių miškų urėdija taip pat stiprina miškų apsaugą, organizuodama įvairias prevencines priemones – visuomenės informavimas, šveitimas, reidai, skirti miško pažaidų užkardymui.
Organizuojami bendri valstybinių miškų apsaugos, policijos ir aplinkosaugos pareigūnų reidai, kurie vyksta nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ir truks iki 2023 m. vasario 28 d. Šalies miškuose numatoma kas mėnesį organizuoti mažiausiai po 100 reidų, kurie vyks tiek darbo metu, tiek po ir prieš darbą bei poilsio ir švenčių dienomis.
Akcija „Eglutė“, kai savo pajėgas suvienija Valstybinių miškų urėdijos Miško apsaugos ir policijos pareigūnai, kurie prevenciškai stabdydami transporto priemones vairuotojams dovanoja kalėdines eglutes, vyksta jau antrus metus iš eilės.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *