Birštono krašto žinios

. Gruodžio 5 dieną vyko Birštono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ataskaitinė konferencija, kurią organizavo Birštono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Konferencijos pradžioje įžanginį žodį tarė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, pasidžiaugdama, kad kasmet vaikai ir jų tėvai vis aktyviau domisi ir dalyvauja užimtumo veiklose, kurias organizuoja Birštono sporto centras, Nemajūnų dienos centras, Birštono gimnazija, Birštono viešoji biblioteka ir kitos įstaigos. Vaikai gali smagiai leisti laiką su savo bendraamžiais ir išmokti naujų dalykų. Stovyklos padeda vaikams sustiprinti pasitikėjimą savimi, susirasti naujų draugų, išbandyti naujas veiklas. Birštono savivaldybė skiria didelį dėmesį vaikų vasaros užimtumui didinti. Stovyklose siūlomi sportiniai, sveikatinimo užsiėmimai, edukacinės, kraštotyrinės programos, vaikai skatinami kuo geriau pažinti Birštono kraštą, susipažinti vieniems su kitais, ugdyti bendradarbiavimo, darbo grupėse, komandinius įgūdžius. Iš viso vyko 6 vaikų vasaros poilsio užimtumo projektai, stovyklos vyko net keliomis pamainomis.

Zigmas Vileikis su ilgamečiu Birštono džiazo festivalių vedėju muzikologu Dariumi Užkuraičiu.

. Kultūros ministro įsakymu Birštono kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui skirtas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šis ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje. Zigmui Vileikiui apdovanojimas – pelnytas įvertinimas už jau 42-ejus metus Birštone nešamą džiazo ir kultūros fakelą.
. Gruodžio 5 d. Valdovų rūmų renesansinėje menėje vyko ypatingas lietuvių kalbai vakaras. Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kasmet (nuo 2004 m.) skiria žodžio laisvės gynėjos, žurnalistės, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinančią Kalbos premiją. Premija skiriama už reikšmingą lituanistinę veiklą. Šiais metais Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija Kalbos premiją skyrė Vilniaus universiteto dėstytojui, literatūros kritikui, eseistui ir redaktoriui dr. Regimantui Tamošaičiui. Pagerbti ir nominuoti kandidatai: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro žurnalo „Gimtoji kalba“ vyr. redaktorė, Lietuvių kalbos draugijos valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė, Vilniaus universiteto profesorė Irena Smetonienė, LR Seimo narys Stasys Tumėnas ir Prienų rajono ir Birštono krašto laikraščio „Gyvenimas“ redaktorė, žurnalistė Ramutė Šimukauskaitė.
. Birštono vienkiemio bendruomenė dalyvavo iniciatyvoje „Stipri Lietuva“ ir iš šešiasdešimt keturių iniciatyvų pateko į penkiolika geriausių iniciatyvų Lietuvoje bei tapo nominantais. Gruodžio 3 d. Prezidentūroje vyko pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonija. Per metus „Lietuvos galia“ subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų ir Lietuvoje, ir kitose šalyse. Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.
Lietuvos Respublikos Prezidento inicijuotoje pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys bei bendruomenės tarybos narė Lina Kamarauskienė. Bendruomenė teikė iniciatyvą „Veikli Birštono vienkiemio bendruomenė – tai žmonių įgalinimo, telkimo ir stiprios bei teisingos Lietuvos kūrimo pamatas“.
. Birštono savivaldybės administracija kviečia Birštono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusius fizinius asmenis (ne jaunesnius nei 18 metų) teikti projektų idėjų pasiūlymus gyventojų iniciatyvoms, skirtoms gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Gyventojų iniciatyvų projektų idėjas, siūlymus prašome teikti Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriui, adresu: Jaunimo g. 2, Birštonas, 314 kab. arba el. paštu jurgita.suchockiene@birstonas.lt. iki 2022 m. gruodžio 15 d.
. Birštono savivaldybės administracija parengė Birštono savivaldybės 2023–2025 m. strateginio veiklos plano projektą ir kviečia bendruomenę susipažinti. Turinčius pastabų, pasiūlymų ar norinčius užduoti klausimus, susijusius su parengtu 2023–2025 m. strateginio veiklos plano projektu, kviečiame kreiptis elektroniniu paštu jurgita.suchockiene@birstonas.lt iki 2022 m. gruodžio 23 d. Daugiau informacijos www.birstonas.lt.
. Birštono savivaldybės administracijoje 2022-ųjų pabaiga labai jaunatviška – į kolektyvą priimtos jaunos, energingos ir iniciatyvios darbuotojos. Jaunimo politikos įgyvendinimą nuo šiol kuruoja Jaunimo reikalų koordinatore įsidarbinusi Solveiga Pempienė. Ji padės spręsti Birštono jaunimui kylančias problemas, dalysis jų džiaugsmais, palaikys ir skatins iniciatyvas. Kiekvienas, norintis būti šiltai ir profesionaliai sutiktas Administracijos direktorės priimamajame, atvykęs pasisveikinti galės su komandoje naujai debiutuojančia Administracijos sekretore Renata Marcinkevičiene. Biudžeto ir apskaitos skyriuje vyr. specialiste nuo gruodžio 1 d. dirba mums jau pažįstama ir jau anksčiau Savivaldybėje tarybos sekretorės pareigas ėjusi Monika Kazlauskienė.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *