Knygos „Bajorai Bartoševičiai – Lietuvos laisvės gynėjai, Birštono krašto kūrėjai“ pristatymas

Lapkričio 16 d. Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje, bendradarbiaujant su Nemajūnų bendruomenės santalka ir Nemajūnų dienos centru, suorganizuotas knygos „Bajorai Bartoševičiai – Lietuvos laisvės gynėjai, Birštono krašto kūrėjai“ pristatymas.
Knygos sudarytoja Rita Pauliukaitienė atskleidė, kad šią knygą išleisti paskatino istoriniuose archyvuose surastos žinios apie įdomią asmenybę – Dzūkų rinktinės Punios kunigaikščio Margirio grupės narį Lechą Adomą Bartaševičių-Narsuolį, dalyvavusį Lietuvos laisvės kovoje pokario metais.
Rita Pauliukaitienė, pristatydama knygą, pateikė įdomių faktų apie mūsų krašto įkūrėjus bajorus Bartoševičius, supažindino su Bartoševičių giminės medžiu. Knygą papildo Zitos Bartuševičiūtės prisiminimai apie tėvus, prosenelius, brolius ir seseris, jais moteris mielai dalijosi su knygos kūrėja. Peržiūrėjome partizanų nuotraukas, vietoves, kuriose buvo įkurtos partizanų būstinės.
Džiugu, kad renginyje dalyvavo vienas iš šios giminės palikuonių, Janinos Bartaševičiūtės ir Petro Lėcko sūnus Geraldas Lėckas.
Po knygos pristatymo pasipylė klausimai apie mūsų kraštą. Šiltas vakaras greitai prabėgo. Dėkingi R. Pauliukaitienei už įdomius pasakojimus, už Nemajūnų bibliotekai padovanotą jos sudarytą knygą, kuri tikrai susilauks didelio skaitytojų susidomėjimo.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *