Angelijos Kubilienės kūrybos vakaras

Rugpjūčio 31 d., paskutinį vasaros vakarą, vyko gražus, saulėtas ir šiltas, bet, tikėtina, ne paskutinis poetės, gydytojos Angelijos Kubilienės poezijos knygų „Angelijos eilės“ (Kaišiadorys: „Printėja“, 2021) ir „Ąžuolo pavėsy“ (Kaunas: Vitae Litera, 2022) pristatymas.
Į kūrybos popietę, nešini gėlių žiedais, susirinko gausus būrys A. Kubilienės gerbėjų, draugų, artimųjų, pažįstamų, poezijos gerbėjų. Dalyvavo ir bičiulis Leonas Milčius, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, poetas, išleidęs poezijos ir fotografijų rinkinį „Prie Nemuno, Neries, Nevėžio“, jo žmona Simona, Angelijos kurso draugė, medicinos mokslų daktarė, profesorė, parašiusi daugiau nei 100 mokslinių straipsnių, didelį dėmesį skyrusi, vaikų odontologijos sričiai. Poezijos klausėsi bendrystę su birštoniečiais išreiškianti, kultūrą ir kurorto grožį puoselėjanti Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Merė padėkojo A. Kubilienei ir už dvasinės šviesos sklaidą, ir už, išpuoselėtą sodybą, kuri puošia Birštoną.
A. Kubilienė į poezijos pasaulį įsiliejo, palyginti, neseniai – pirmieji eilėraščiai spausdinti almanachuose: „Smalsučių kelionė per žemę“, „Ir sumainė aukso žiedus mūsų bočiai“, „Menų puokštė Vilniui“, „Žiedas griuvėsiuose“, dalyvavo konkurse „Draustos knygos kelias“, poetų grupės „Menų sodas“ teminiuose konkursuose. Į knygą „Angelijos eilės“ sugulė tekstai, kuriuose kontempliuojantis eilėraščių žmogus čia ir dabar išgyvena praeitį, dabartį ir ateitį. Rinkiniuose permąstomas gyvenimas nuo vaikystės iki dabarties, įvertinamos patirtys, skaudžios ir džiuginančios. Emocijos ir jausmai liejasi per gėlių simboliką, eilėraščiuose girdimi dainų motyvai, persakomi mitai, paliečiamos socialinės temos ir kt. Vakaro metu A. Kubilienės eilėraščius skaitė dukra Svajonė, sūnus Adomas, sūnėno dukra Ariana Truikytė atliko kūrinį smuiku „Ave Marija“ – taip buvo pagerbti Anapilin išėjusieji artimieji. Dainų autorė ir kūrėja Lijana Sarnickienė gitara atliko jos pačios sukurtas dainas A. Kubilienės žodžiais.
Renginio pabaigoje susirinkusieji Lijanai pritarė dainuodami Kastyčio Kerbedžio dainą „Dėl tavęs“. Taip ir gyvename – vieni dėl kitų. Tokie vakarai suartina širdis, pažadina iš rutinos ir sąstingio.
Birštono viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *