Kūrybinės dirbtuvės „Kukū iš pašto dėžutės“…

Birštono viešosios bibliotekos projekto visai šeimai „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ tęsiasi. Rugpjūčio 9 dieną po vešlia, žaliuojančia, didinga liepa, puošiančia bibliotekos aplinką, vaikai, jų tėveliai, seneliai ir kiti artimieji susidomėję klausėsi Alvilės Rimaitės pasakojimo, kaip gimė jos knyga „Kukū iš pašto dėžutės“ ir antroji dalis „Kukū iš pašto dėžutės ir pusseserė Matilda“.
Knygos dailininkė Neringa Žukauskaitė prisipažino, kad jai labai patiko Alvilės tekstas ir ji siekė sukurti patrauklias iliustracijas. Rodydamos susirinkusiesiems pieštas iliustracijas, Neringa ir Alvilė įdomiai komentavo ir tekstą, ir herojų charakterius, ir įvykius.
Susižavėję pasakojimais, iliustracijomis dalyviai entuziastingai, nuoširdžiai ir išmoningai įsitraukė į kūrybines dirbtuves. Autorės ir dailininkės padedami įniko gaminti: vieni Kukiukus iš siūlų, akyčių ir didelių siūlinių šypsenų, kiti – grupėmis kūrė knygos dioramą, t. y. mini pasaulį dėžutėje. Vaikai vyniojo siūlus, karpė kartoną, fetrą, lankstė popierių, piešė, klijavo. Vakarop bibliotekos palangę papuošė spalvingos trimatės knygos interpretacijos – dioramos.
Žinoma, jų pažiūrėti ateis draugai, mamos, šalia jų bus skaitomos knygos, aiškinamasi, kas vyksta Adelės ir Mykolo gyvenime. O knygos skaityti jau tą patį vakarą paprašė mažoji Eimantė.


… ir apie žodžius

Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje rugpjūčio 11 dieną vyko projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ kūrybinės dirbtuvės su knygos „Nepasaka, arba pasaka apie ne“ autore Vaiva Rutkauskaite ir dailininke Lina Ribinske.
Kūrėjos mažiesiems skaitytojams pristatė knygą „Nepasaka, arba pasaka apie ne“. Kartu su dalyviais paanalizavo žodelio „NE“ reikšmę ir svarbą, kalbėjosi apie draugystę, toleranciją, minčių ir emocijų raišką. Visi priėjo prie išvados, jog kiekviena situacija, kad ir kokia atrodytų nepataisoma, turi ir teigiamą pusę. Autorė skaitė ištrauką apie žodžius, paminėjo ir trumpus, ir pačius ilgiausius žinomus žodelius.
Užsiėmimo metu vaikams reikėjo išsirinkti patį neskaniausią ir skaniausią žodį. Dirbtuvėlėse vaikai spalvino, piešė, kūrė jiems labiausiai patikusį žodį, savo darbelius pristatė kitiems. Vaikai buvo atviri ir nuoširdžiai drauge aptarinėjo, kokius žodžius ir kodėl tokius žodžius jie nupiešė. O žodeliai buvo ir netikėti, ir įdomūs, jie kalbėjo iš širdelių: „tortas“, „nustebęs“, „zombis“, „nemėgstu“, „Napoleonas“, „princesė“, „pamirštas“, „meilė gamtai“. Nepamiršo paminėti ir knygos personažo „NE“, o „ne“ mes tariame gana dažnai.
Žodis kuria, žodis išlaisvina, žodis gali žvirbliu išlėkti, o jaučiu sugrįžti. Todėl labai svarbu prieš tariant žodį labai gerai pagalvoti. „Cogito, ergo sum“ – „Mąstau, vadinsi esu“ (Renė Dekartas). Nuostabus susitikimas su kūrėjomis ir pokalbis apie žodžių reikšmes ypač svarbus vaikams, juo labiau, kad „Pradžioje buvo žodis“ (Jn 1, 1). Žodis, anot poetų, yra daiktas ir turime jį branginti. Tai ir suvokė vaikai.
Susitikimą baigėme tardami didelį AČIŪ edukacijos vadovėms.
Rugpjūčio 23 d. Birštono bibliotekoje viešės vaikų Metų knygos 2020 „Ką manė kamanė“ autorius Vainius Bakas su dailininke, iliustruotoja Marija Smirnovaite. Ir vėl – „Ką manė?“, ką manome mes? Kviečiame dalyvauti kūrybinėse manymo dirbtuvėse.
Tokiais nuostabiais renginiais ir projektais Birštono viešoji biblioteka augina savo skaitytoją, nepaisant amžiaus. Augina žmogų, mąstantį, kūrybišką, aktyvų, laisvą. Kas gali būti svarbiau už žmogų ir meilę jam?
Projektą „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.
Eitmyra Grybauskienė
Vyresn. bibliotekininkė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *