„…tam žmogui skirtas eilėraštis ir daina“

Saulėtas ir šiltas liepos 20-osios vakaras Prienų Beržyno parke švietė visomis garsų gamos spalvomis: skambėjo drąsus ir nevaržomas pro parką į daugiabučių namų kiemus sprunkančių automobilių variklių burzgimas, duslus nerimastingų krepšinio kamuolių dunksėjimas, primenantis neritmišką mušamųjų partiją parko beržų simfonijoje. Kažkur antrame (tiksliau pasakius – aukštesniame) plane – paukščių čiauškėjimas, tarškėjimas, čiulbėjimas ir kavos aparato šnypštimas, sumišęs su gardžiu kavos aromatu ir haiku, užklumpančiu kaip staigmena kiekvieną, tąvakar užsukusį į parką susitikti su Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos ir visų prieniškių svečiais – aktore Valda Bičkute ir poetu, dramaturgu, prozininku Mindaugu Valiuku.

Šis aktorės ir poeto duetas (beje, gyvenime jie – vyras ir žmona) susirinkusiesiems padovanojo nuotaikingą, jautrią ir subtiliu humoru paskanintą literatūrinę-muzikinę programą, kurioje skambėjo Mindaugo Valiuko autorinės dainos, jo prozinės poezijos stiliaus kūryba – haiku. Šviesiai ir vaiskiai Beržyno parko erdve į kiekvieno klausančiojo mintis skverbėsi aktorės Valdos Bičkutės skaitomos Donaldo Kajoko, Gintaro Grajausko, Juozo Mackevičiaus, Liutauro Degėsio ir kt. eilės. Tarp atlikėjų ir žiūrovų, susirinkusių parke praleisti vakarą su daina ir poezija, užsimezgė draugiškas ir artimas ryšys, įtraukiantis klausytis ir išgirsti, kas užkoduota trumpučiuose haiku. Jie – kaip pranašystė ar ypatingai asmeniškas palinkėjimas. Juk paties žiūrovo ranka intuityviai tą dovaną – poezijos trupinėlį kūrybos kraitelėje – išsirinko: kiekvienas norintis turėjo galimybę ištraukti iš voko lapelį, kuriame buvo tam žmogui skirtas eilėraštis ar daina.
Svečiai stebino klausytojus ne tik humoru, šmaikštumu, bet ir kiek neįprastais prozinės poezijos posmais – juk Mindaugas Valiukas laikomas vienu iš geriausių haiku poetų Lietuvoje.
Renginys buvo organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: Šviežia knyga“.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *