Savaitgalį Birštonas kviečia ošti miesto šventėje ir atsinaujinusiame kurorte

Birštonas kviečia į tradicinę miesto šventę, kuri vyks net keturias dienas – birželio 9-12 dienomis. Lankytojų laukia atsinaujinęs kurortas, gausi renginių programa, SPA procedūros po atviru dangumi ir jubiliejinis 30-asis Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Pagrindinis kurorto šventės akcentas – vis labiau gerėjanti miesto infrastruktūra ir dėmesys bendruomenei.


„Pandemija tapo pauze kurorto svečiams, tačiau mums tai buvo ne šiaip sustojimas, o naujų darbų, skirtų miesto infrastruktūros gerinimui, pradžia. Gegužės mėnesį atvėrėme naują Sporto ir sveikatingumo centrą, pradėti viaduko, sujungsiančio Birštoną, kuriame gyvenimas iki šiol virė atskirose kelio pusėse, statybos darbai, renovuojamos gatvės, o netrukus atidarysime ir iš esmės atnaujintą Meno mokyklą. Sutelkėme investicijas ir įdėjome daug pastangų, kad Birštonas būtų ne tik patogi ir patraukli vieta svečiuotis, bet ir gyventi“, – miesto privalumus vardija Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Tradicinės miesto šventės pradžią įprasmins rekonstruotos Jaunimo gatvės atidarymo ceremonija ketvirtadienį, birželio 9 d. Centrinė miesto gatvė ir jos infrastruktūra po rekonstrukcijos tapo visiškai pritaikyta gyventojams ir turistams. Čia įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos, naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, modernus gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimas. Gatvė taip pat pritaikyta ir žmonėms su negalia, pagerintos Birštono gyventojų susisiekimo sąlygos.
Tą pačią dieną Birštone startuos jau 30-asis, jubiliejinis, Lietuvos karšto oro balionų čempionatas, kuris tęsis iki pat sekmadienio popietės. Prie starto linijos rikiuosis 24 karšto oro balionai, tad, jei oras bus palankus, Birštono šventės lankytojų laukia įspūdingas vaizdas danguje visą savaitgalį.
Pramogų netrūks ir ant žemės. Birštonas, garsėjantis kaip sveikatinimo kurortas, kviečia visą savaitgalį lankytojus išbandyti įvairias mankštas ir SPA procedūras po atviru dangumi. Šeštadienį ryte šventės svečių laukia mankšta Kneipo sode su „Tulpės“ sanatorijos kineziterapeutais bei rytinė mankšta „Būkime žvalūs“ šalia sanatorijos „Versmė“ fontano. „Vytautas Mineral SPA“ komanda paruošė mankštas vandenyje ant irklenčių bei šeimoms skirtus užsiėmimus. Besidomintiems Kneipo filosofija – „Royal SPA Residence” specialistų praktiniai patarimai ir pasakojimai, o sanatorijoje „Versmė“ – įvairūs aromaterapijos ir haloterapijos seansai kurorto svečiams.
Istorijos ir kultūros mylėtojai taip pat nenuobodžiaus. Šiemet minimas Birštono vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 640 metų jubiliejus. Ta proga bus skaitomas istoriko S. Matulevičiaus pranešimas „Kas atsitiko Birštone 1382 metų vasario 21 d.“, vyks kūrybinės dirbtuvės „Karališkoji Birštono istorija“. Birštone taip pat lankysis „Sidabrinės gervės“ ir naktinėje programoje rodys lietuviškus kino filmus. Birštono kultūros centre – „Lietuvos spaudos fotografija“ parodos atidarymas. Taip pat laukia edukologinės ir kūrybinės veiklos vaikams ir suaugusiesiems.
Išsiilgusiems muzikos – daugybė koncertų įvairiose kurorto vietose. Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje vyks violončelių kvinteto „QuinCelli“ ir solistės Viktorijos Miškūnaitės koncertas bei vokalinio ansamblio „Inmezzo“ koncertas, skirtas Ukrainai paremti. Birštono kultūros centre – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai, baleto artistai, instrumentinis ansamblis pristatys festivalio „Operetė Kauno pilyje“ koncertą „Lietuviškas estrada“. Visą šventinį šeštadienį – įvairūs muzikiniai pasirodymai prie sanatorijos „Versmė“ fontano ir Birštono savivaldybės aikštėje. Šventę vainikuos muzikinė fiesta – finalinis šeštadienio koncertas Vasaros estradoje su Jokūbo Bareikio ir Rafailo Karpio muzikiniu projektu „The Beatles Show“, Kastyčiu Kerbedžiu, grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.
Daugiau renginių ir informacijos – šventės programoje: https://www.visitbirstonas.lt/renginys/kurorto-svente-birstonas-vel-osia/date-20220609/

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *