Ten, kur gyvena knygos

Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko renginys vaikams „Ten, kur gyvena knygos“.
Gegužės 7 diena Lietuvai yra labai svarbi, tai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji mums primena, kaip carinė valdžia buvo suvaržiusi vieną svarbiausių tautos vertybių — kalbą, laisvą žodį, knygų leidybą ir spaudą. Nuo 1864 m. rašyti Lietuvoje buvo galima tik rusiškomis raidėmis.
Šią dieną prisimename ir kovotojus už spaudos laisvę — knygnešius, kurie aukojosi ir skleidė gimtąjį žodį, nepaisydami caro žandarų, griežtų bausmių ir net trėmimų į Sibirą. Galiausiai 1904 m. gegužės 7-ąją carinė valdžia pasidavė ir, pripažinusi pralaimėjimą prieš lietuviškai rašančių ir skaitančių Lietuvos žmonių stiprybę, paskelbė lietuviško žodžio laisvę.
Renginyje dalyvavo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Ančiukų“ grupės auklėtiniai. Juos į biblioteką atlydėjo auklėtoja Gitana Marčiukaitienė ir auklėtojos padėjėja.
Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie gegužės 7-osios reikšmę. Po to žiūrėjome filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“. Skaitėme rašytojo Justino Marcinkevičiaus ir poetės Violetos Palčinskaitės eilėraščius, skirtus vaikams.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *