Rytmetys vaikams „Atversi pasakos lapus ir raidelės pabus“

Balandžio 5 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko rytmetys vaikams „Atversi pasakos lapus ir raidelės pabus“.
Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, jis yra organizuojamas visoje Lietuvoje jau septintą kartą. Lietuvių kalbos dienų tikslas – prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Renginiai vyks vasario-gegužės mėnesiais mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir kitose įstaigose. Į Birštono vienkiemio biblioteką atskubėjo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Drugelių“ grupės auklėtiniai su savo auklėtoja Joana Kliucevičiene ir auklėtojos padėjėja Agne Mielaikiene.
Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo vaikams apie lietuvių kalbą, jos kilmę, supažindino vaikus su lietuvių tarmėmis. Po to bibliotekininkė paskaitė Jono Minelgos eilėraštį „Lietuva“ iš rašytojo knygos „Šaukia tėviškės laukai“. Auklėtoja Joana Kliucevičienė padeklamavo eilėraštį „Mano knygelės“ iš Justino Marcinkevičiaus knygos „Mano knygelės“. Renginio dalyviai buvo supažindinti su įvairiomis knygomis, kuriose yra lietuvių abėcėlė. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakos „Lapės ratukai“ iš knygos „Gražiausios lietuvių pasakos“, kurią skaitė bibliotekininkė Gražina ir auklėtoja Joana. Žiūrėjome nuotaikingus video įrašus patiems mažiausiems – „Abėcėlė“, animuota lietuviška abėcėlė, „Lietuviškos vaikiškos dainelės“. Iš šių filmukų vaikai mokėsi raidžių ir sudėti pirmuosius žodžius.
Renginio pabaigoje vaikai rašė žodžius Lietuva ir kalba, savo vardus, piešė širdeles, taip išreikšdami savo meilę Lietuvai.
Gražina Andrulevičienė
Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinio vyresn. bibliotekininkė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *