Netekome garsaus skulptoriaus, profesoriaus Aloyzo Toleikio (1931–2021)

Praskriejo viskas, viskas…
Veidai ir paukščiai,
Miškų alėjos,
Upeliai, vėjas,
Rugiuose rūkas išsisklaidė.
Ir tėviškės laukuos žiedai ištirpo.
Aloyzas Toleikis

Eidamas 91-uosius gyvenimo metus, gruodžio 17 dieną mirė skulptorius, pedagogas, ilgametis Šiaulių universiteto dėstytojas, vienas iš buvusio Dailės fakulteto įkūrėjų, profesorius Aloyzas Toleikis. Birštono bendruomenė neteko šviesios asmenybės, įnešusios reikšmingą indėlį į kultūros sklaidą, skulptoriaus kūrybą liudijantys darbai, įsimintini meno kūriniai paliko išliekamąją vertę Birštone, Lietuvoje ir visame pasaulyje.
Aloyzas Toleikis nuėjo gražų ir prasmingą kūrybinį kelią: sukūrė dešimtis portretų, dekoratyvinių skulptūrų, medalių, antkapinių paminklų. Darbai atlikti iš marmuro, granito, bronzos, terakotos, medžio. Svarbesni kūriniai: „Jaunystė“, „Ikaras“, „Grojanti mergaitė“, „Dubysa“, „Rytas“, „Motinystė“, „Mergaitė su dūdelėmis“ , „Laiko ritmai“ ir kiti.
Ypatingai šilti ir prasmingi skulptūrų pavadinimai, o viena jų – „Laiko ritmai“ (2014 m.) – puošia ir Birštono savivaldybę. Didžiuojamės ir džiaugiamės prasminga skulptūra, kurios pavadinimas tarsi atvaizduoja patį kurortą – sulig kiekvienu metų laiku jis keičiasi, tampa vis dinamiškesnis, tai ir vėl ramus.
Paskutiniuosius gyvenimo metus Birštone praleidusio prof. Aloyzo Toleikio darbų yra įvairių Lietuvos muziejų fonduose. Skulptorius labai džiaugėsi jo garbei atidaryta Birštono viešosios bibliotekos paroda „Skulptorius Aloyzas Toleikis: gyvenimas ir kūryba“. Reikšmingiausi darbai ir skulptoriaus gyvenimo įvykiai www.birstonasvb.lt.
Reiškiame gilią ir nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir visai meno bendruomenei.
Birštono savivaldybės merė ir
Birštono savivaldybės administracija

Rubrikoje Žmonės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *